Podziel sie!

works on_exhibition_resizedPrezentowane na wystawie obrazy to przykład podejścia artysty do malarstwa. Obrazy wykonane zostały w dwóch różnych technikach, obie na bazie malarstwa olejnego. Klasyczna technika "IMPAST" - to reliefowe abstrakcje i "Kwiaty" nawiązujące do "Postimpresjonizmu", wcześniejszego etapu twórczości Constantina. Kompozycja odnosząca się do "Surrealizmu" dalego jest nawiązaniem do studiów Constantina nad europejskim malarstwem historycznym i pokazuje możliwości artysty w zakresie posługiwania się pędzlem.

 

 

Czas: piątek 12 kwietnia 2013r. Rozpoczęcie około godziny 18.00
Wystawa potrwa do 24.04.2013
Miejsce: VAN DEN BERG Galeria Sztuki, ul. Emilii Plater 12, Warszawa
Strona galerii:

www.galeriaberg.com

Połączenie techniki malarskiej i grafiki zaowocowało powstaniem prezentowanych kompozycji

o dynamicznym, nasyconym kolorze i koronkowym rysunku .

Wszystkie wystawione w galerii Van den Berg obrazy Constantina jednoczy idea dążenia do piękna

i zachowania historycznie ukształtowanych wartości estetycznych.

Artysta o sobie:

„Pierwsze obrazy namalowałem mając 17 lat. Szybko zorientowałem się, że muszę zdobyć solidne podstawy w zakresie rysunku i samej wiedzy o sztuce. Studiowałem kompozycje, rysunek i historyczne malarstwo europejskie. Podczas studiów na ASP w Warszawie w latach 1974 - 79 poszerzyłem swoją wiedzę w zakresie architektury i rzeźby. Coraz bardziej ulegałem fascynacji światłem, barwa i forma. Studiując starych mistrzów starałem się dogłębnie zrozumieć genezę powstania ich dziel. To była praca, która nauczyła mnie pokory. Moje malarstwo zrodziło się w jednej chwili, pod wpływem gwałtownego impulsu. Postanowiłem wyrwać się z ciemnych muzealnych sal i ślęczenia nad każdym obrazem w kierunku światła i wolności. Wyrobiłem w sobie wielka dyscyplinę pracy i szacunek do kompozycji.

9. 80-120cm_resizedMyślę, że to co tworzy mnie dziś jako artystę to pozytywny stosunek do ludzi i świata. Chce dawać ludziom radość, tworząc dla nich pełne pozytywnych uczuć kompozycje. Sadzać po tym, jak odbierane są moje prace, myślę, ze uzyskałem swój cel. To nie jest brak skromności – lekkość w posługiwaniu się pędzlem zawdzięczam nieustannej pracy i wielkiej pokorze wobec sztuki. Forma, barwa i kompozycja to dla mnie sposoby przekazu energii i uczuć. Sztukę traktuję jako moje posłannictwo, a prace jako nieustanna wytrwałość w tworzeniu. Poświeciłem się sztuce."

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Ile czasu, energii i nerwów zajmuje statystycznie kobiecie aktywnej...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...