Podziel sie!

przekazanie piernika_fundacjiJest równie pyszny, co piękny - zapewniała Magda Gessler, kiedy przekazywała własnoręcznie upieczony piernik w kształcie anioła Fundacji Dom w Łodzi. Czy jest tak w rzeczywistości, przekona się ten, kto za piernikowe dzieło znanej restauratorki da więcej. Licytacja już w sobotę w Piernikowej Krainie w Manufakturze o godzinie 15:00. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto Fundacji Dom w Łodzi.

W Piernikowej Krainie, czyli świątecznej strefie zabaw dla najmłodszych piernikowe ozdoby świąteczne powstają przez cały czas. Ze świątecznych warsztatów i form do pieczenia o różnych kształtach dzieci korzystają nieodpłatnie, a potem zabierają do domu własnoręcznie wykonane ozdoby. W Piernikowej Krainie są też specjalne anielskie formy do pieczenia, z których skorzystać mogą tylko ci, którzy przekażą datek na rzecz fundacji Dom w Łodzi. Z takiej formy nie skorzystała jednak Magda Gessler, która postanowiła Fundacji przekazać anielski piernik własnego pomysłu i wykonania. To małe dzieło sztuki kulinarnej będzie niezwykłą ozdobą świątecznego stołu, tej z osób która w czasie licytacji w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 zdecyduje się zapłacić najwięcej.

Udział w anielskiej akcji i licytacji to nie jedyny sposób na wsparcie Fundacji Dom w Łodzi. Jej wolontariusze w zamian za wpłatę pomagają zapakować prezenty na stoisku świątecznym. Także Święty Mikołaj wspomagać będzie Fundację. Jeśli ktoś będzie chciał sobie z nim zrobić zdjęcie, będzie musiał wrzucić kilka złotych do puszki - w zamian otrzyma na pamiątkę oprawioną fotografię. Akcja na rzecz Fundacji potrwa do świąt. Piernikowe anioły można piec w soboty i niedziele przez cały dzień, a w tygodniu od 15:00 do 21:00. W tych samych godzinach można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i liczyć na pomoc wolontariuszy przy pakowaniu prezentów.

Warto pamiętać, że w weekend animatorzy i Mikołaj czekają na najmłodszych przez cały czas otwarcia galerii handlowej w Manufakturze, a w tygodniu od 15:00 do 21:00. W każdą sobotę i niedzielę aż do świąt o godzinie 15:00 w Piernikowej Krainie najmłodsi posłuchać mogą afrykańskich bajek w wykonaniu Patricka Kany – bajarza, animatora, słynącego ze znakomitego kontaktu z dziećmi. W Piernikowej Krainie – co ucieszy zapewne zabieganych przedświątecznie rodziców, sześcioletnie i starsze pociechy będzie można na godzinę nieodpłatnie zostawić pod okiem opiekunów.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Figi, stringi, brazyliany, hipstery, bokserki - czym się różnią?
W maju Łódź stanie się bezdyskusyjną królową polskiej mody. Znani...
Marki modowe należące do Redan S.A. - Top Secret, Troll, Drywash biorą...
W dniach 17 i 18 marca odbędzie się w Łodzi najważniejsze wydarzenie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...