Podziel sie!

Dystrybutor paliwaWiesz na jakim paliwie jeździ Twój samochód - benzynie czy oleju napędowym? Pomyłki się zdarzają. Podpowiadamy co zrobić, gdy zatankujesz benzynę do samochodu z silnikiem Diesla?

Tankowanie samochodu, to ostatnimi czasy spory wydatek, dlatego tym bardziej wiedza na temat paliw jest cenna. Najgorzej, gdy przez pomyłkę nalejesz nie tego paliwa, co trzeba. Oleju napędowego do benzyniaka trudno jest nalać ze względu na różnicę pomiędzy wielkością pistoletu i wlewu. W drugą stronę jednak o pomyłkę nie trudno. Etylinę do Diesla leje niechcący sporo kierowców.

Co trzeba zrobić? Na pewno nie włączać samochodu! Jeżeli paliwo jest tylko nalane, a jeszcze nie dotarło do silnika, to jest duże prawdopodobieństwo, że uda się nam wybrnąć z sytuacji tanim kosztem. Nie próbuj odjeżdżać z powodu wstydu przed innymi. Lepiej przetrzymać trochę drwin, niż płacić za remont silnika. Mechanik przyjedzie, spuści paliwo, przeczyści i odpowietrzy układ, po czym poradzi tankować z właściwego dystrybutora. I po kłopocie. Tanim kosztem i odrobiną ujmy na honorze zaoszczędzisz sporych wydatków.

Gorzej, jeżeli zorientujemy się o pomyłce podczas jazdy. Gdy samochód straci moc i zacznie dymić, wtedy szybko się zatrzymaj i dzwoń po mechanika. Istnieje szansa, że po spuszczeniu paliwa i zatankowaniu właściwego twój samochód będzie działać. Jednak trzeba się liczyć z tym, że może nas czekać kosztowna naprawa aparatury wtryskowej. Jeśli przydarzy ci się takie paliwowe faux pas, nie przejmuj się. Nawet najbardziej doświadczonym kierowcom przytrafiają się takie "wpadki". O pomyłkę najłatwiej przy zmianie samochodu. Jeśli zmieniałaś właśnie auto z silnika benzynowego na Diesla, to musisz być szczególnie ostrożna.

Karol Stepanowicz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Według antycznej sentencji: "Człowiek uczciwy myśli wszystko, co mówi, ale...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...