Podziel sie!

zwariowac 510xSzybkie tempo pracy, intensywny tryb życia, zewsząd spadające kłopoty. I jak tu nie zwariować? Oto kilka rad dotyczących współczesnego życia.

Współczesność wymaga od nas pracy 24 godziny na dobę, dużej ilości kawy i bycia idealnym. To przyczynia się do wyniszczenia organizmu, życia prywatnego i zmiany wartości. Nieprzespane noce i brak właściwej diety odbija się na naszym zdrowiu i lądujemy w szpitalu. Kiedyś kobieta wychodziła za mąż, rodziła dziecko i to wystarczało, żeby życie miało sens. Dziś większość z nas musi:

  • pięknie wyglądać,
  • wspaniale gotować,
  • prowadzić własną firmę lub zarabiać na chleb,
  • wychowywać dzieci,
  • panować nad domowym budżetem,
  • brylować w towarzystwie 
  • sprawdzać codziennie Facebooka.

To tylko nieliczne obowiązki, bo jak dodamy do tego sprzątanie, gotowanie, pranie i masę innych czynności, to nagle okazuje się, że nie ma czasu na odpoczynek. Z czasem przechodzi to w stan permanentny i staje się tak normalne, że nie mamy ochoty na spacer po parku ani na wypad na weekend. Jak zatem nie zwariować?

Dieta i spokój

Po pierwsze dieta. Powinna być regularna i konsekwentna. Trzeba w trakcie pracy wyznaczać sobie posiłki dnia. Ustalać kiedy jemy i w jaki sposób. Szanować swój organizm i traktować go jak świątynię, w której znajduje się nasza dusza. Dzięki właściwym posiłkom nasz mózg szybciej reaguje i jest bardziej wydajny. Dieta powinna być bogata w składniki mineralne i odżywcze. Wskazane jest 5 posiłków dziennie. I może zabrzmi to na pierwszy rzut oka awykonalnie, ale jednak trzeba przyznać, że wiele osób radzi sobie z tym bez problemu. Warto brać z nich przykład!  Jeśli Twój dzienny grafik jest napięty, powinnaś zadbać o relaks i wyciszenie. Możesz zapisać się na jogę, możesz medytować lub czytać w wannie dobrą książkę. Najważniejsze, to znaleźć sobie odskocznię i rzecz, która sprawia nam przyjemność. Jeśli kochasz taniec, to zapisz się na taniec, a jeśli wolisz medytację, to pilnuj by systematycznie rezerwować sobie czas na medytacje. 

Luz i dystans

Dużą sztuką życia jest umiejętność dystansowania się i reagowania w sposób właściwy. Często przejmujemy się sprawami, które w perspektywie czasu nic nie znaczą. Gdy zdarza się sytuacja nerwowa i kryzysowa, warto stanąć nad problemem i przyjrzeć mu się z dystansem. Często reagujemy w sposób nagły, a potem żałujemy swoich decyzji. Szkoda, bo lepiej czasami wkładać problemy do szuflady na kilka dni i dać im odpocząć. Nawet największe i najbardziej skomplikowane problemy są problemami do rozwiązania. 

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

O tym, że każda kobieta kocha buty nie trzeba nikogo przekonywać. Ale ile...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.