Podziel sie!

AdobeStock 91898604Wiele z Was teraz zastanawia się co robić w obliczu sytuacji jaka nas spotkała? Mam kilka podpowiedzi i inspiracji. 

 Punkt 1 Nie panikuj, ale zostań w domu

Nie ma sensu wpadać w niepotrzebną panikę. To nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Nie ma sensu oglądać newsów 24h na dobę, zwłaszcza, że to też w niczym Ci nie pomoże. Oglądaj raz, dwa razy dziennie, żeby wiedzieć jakie są zalecenia i nowe wyniki badań. Więcej w zupełności nie ma potrzeby. Zdecydowanie powinnaś zostać w domu. Wiem, że świeci pięknie słońce i po zimie aż Cię nosi, ale proszę słuchaj WHO. Wirus przenosi się szybko i łatwo. Nie można ryzykować i zarażać innych, bo to brak odpowiedzialności za ktory zapłacimy wszyscy. Nawet jeśli wierzysz, że Tobie nic nie grozi, to pamiętaj, że to może dotknąć Twoich bliskich, przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy. Nie upieraj się i nie narażaj innych, bo duża liczba chorych sparaliżuje naszą służbę zdrowia, która, jak wiemy nigdy nie była w najlepszym stanie. Akcja #zostańwdomu służy przede wszystkim temu, żeby nie sparaliżować służby zdrowia i na tym się teraz należy skupić. 

Punkt 2 Wykorzystaj czas

Zawsze narzekasz, że nie masz na nic czasu, a to wspaniała okazja, żeby właśnie poświęcić czas, który zwykle np. zajmuje Ci dojazd do pracy i z pracy na sprawy takie jak: ćwiczenia, zdrowsza dieta, rozwój i edukacja, bliscy i rodzina. Zwykle słyszę od ludzi, że na nic nie mają czasu i że tempo życia ich wykańcza. To dobry moment, żeby wykorzystać czas i wycisnąć go jak cytrynkę. Oczywiście, jeśli myślicie, że praca zdalna polega na siedzeniu w domu, to jesteście w błędzie. W wielu przypadkach może się okazać, że praca zdalna wymaga znacznie więcej zaangażowania niż zwykle. Nie można się rozleniwić, bo gospodarka kraju i siła wielu firm tkwi m.in. w Tobie. Jeśli teraz nagle wszyscy nie będą pracować - skutki będą opłakane dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. Dlatego trzeba się szkolić, uczyć i pracować tak jak w normalnych warunkach. 

Punkt 3 Pomagaj innym

Pamiętaj, że wielu ludzi znalazło się w strasznej sytuacji. Nie mają pracy, nie mają środków do życia, ryzykują codziennie swoje życie lecząc innych. Pomyśl co możesz dla nich zrobić. Ruszyły akcje szycia maseczek, dostarczania rękawiczek, wspierania gastronomii i lokalnych firm. Zobacz co możesz zrobić i jak pomóc innym. Nie czekaj, tylko działaj.

Punkt 4 Zadbaj o kontakt z bliskimi

Wielu Twoich bliskich pozostało teraz w osamotnieniu. Zadbaj o to, by nie czuli się sami w obliczu tego co się wydarzyło. Zadzwoń, rozwesel, uśmiechnij się - ludzie potrzebują teraz takiego wsparcia.

Jeśli przebywasz w jednym domu z mężem i dziećmi lub większą rodziną, zadbaj o podział stref w mieszkaniu i wyznacz czas na poszczególne sprawy. Warto zrobić plan i wywiesić go wszystkim domownikom. Niech każdy wie kiedy pracujesz, kiedy korzystasz z łazienki i kiedy będziecie wspólnie spędzać czas. Dzieci są dużo bardziej niecierpliwe, niż dorośli, dlatego musisz wyznaczyć plan działań. Oto kilka pomysłów na najbliższe dni:

  • okna - kiedy ostatnio myłaś okna? Może to jedyna i niepotarzalna okazja, żeby to zrobić
  • przegląd szaf - to doskonały moment, żeby przejrzeć szafy i przeanalizować co zostawić a co oddać innym oddać lub sprzedać
  • czytanie - im więcej teraz przeczytasz lub się nauczysz, tym większa szansa, że poradzisz sobie na nowym rynku pracy, który będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż dotychczasowy
  • zadbaj o ciało - maseczka, krem, pedicure - w łazience masz mnóstwo specyfików, które leżą i czekają na Twój znak - zadbaj o siebie!
  • pranie i sprzątanie - to idealny moment, żeby ogłosić konkurs czystości w domu - niech wszyscy, jak na kolonii walczą o specjalne odznaczenia za porządek. Odznaczenia możesz wywieszać na lodówce
  • wspólne gry planszowe lub kalambury - rozładują atmosferę i spowodują, że poznacie się lepiej

Najważniejsze to się nie poddawać i działać dalej. Szukaj pozytywów całej sytuacji i nie skupiaj się na tym na co nie masz wpływu!

DSD

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Każdy, nawet najbardziej ekstrawertyczny człowiek ma swoje granice...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.