Podziel sie!

Fotolia 101253770_SDlaczego powinniśmy zostać w domu? Skąd taka akcja w sieci i w mediach? Dlaczego wszyscy zachęcają, żeby nie wychodzić na zakupy? 

Sprawa jest prosta. Jeśli zachoruje mnóstwo ludzi w jednym czasie, to służba zdrowia tego nie udźwignie... i więcej ludzi umrze. Lekarze od początku akcji alarmują, że szpitale nie są wyposażone w maseczki, kombinezony i respiratory. To potrzebne, aby uratować jak najwięcej ludzi. Niestety żadna służba zdrowia - nawet niemiecka czy szwajcarska nie jest przygotowana do tak dużej liczby ciężkich zachorowań w jednym czasie, stąd apele, aby pozostać w domu. Nie trzeba rozumieć skomplikowanych analiz i wykresów ani znać się na medycynie, żeby pojąć, że tak jest po prostu bezpieczniej dla wszystkich i dla systemu. Kontakt między ludźmi zwiększa liczbę zachorowań w krótkim czasie. Brak kontaktu rozwiązuje ten problem. 

 

Czy to proste?

Nie! To nie jest proste, bo pogoda zachęca do wyjścia z domu. Kusi wiosna, kusi rower, kuszą zakupy przedświąteczne. Do tego mamy dość siedzenia w domach po zimie. Na domiar złego nasza psychika działa tak, że im bardziej coś jest zakazane - tym bardziej tego chcemy. Część z nas boi się o przyszłość i szuka obejścia przepisów, żeby zarobić. Wiele z nas pracuje z domu i ma znacznie więcej pracy niż zwykle. Ogarniamy nowe narzędzia a praca trwa dłużej niż do 16.00 czy 17.00, bo nie wychodzimy z pracy. Do tego dzieci dają nam popalić, bo chcą wyjść na dwór. Nie rozumieją zadań ze szkoły a ich świat też stanął do góry nogami. To trudne dla wielu z nas.

Czy trzeba faktycznie zostać w domu?

Zdecydowanie tak! To jest jedna z tych szans w życiu, kiedy możesz zostać bohaterką - bez wychodzenia z domu. Każdy, kto ma w rodzinie osoby pracujące w służbie zdrowia doskonale wie jaka jest sytuacja. Ci, którzy oglądali obrazki z Włoch też mają świadomość, że zagrożenie dla wszystkich jest ogromne, dlatego trzeba być rozsądnym i zostać w domu. Nie ma znaczenia wiek ani to czy jesteś w grupie ryzyka. Wyobraź sobie, że teraz ludzkie życie zależy od Ciebie i pomyśl o tym co będziesz czuć kiedy bliska Ci osoba umrze - tylko dlatego, że Ty miałeś kaprys. 

Nie szukaj wymówek, zostań 

Wydaje Ci się, że masz teraz ważną sprawę i tylko teraz i tylko na chwilę wyjdziesz. Czego nie rozumiesz? Nie ma sprawy ważniejszej niż ludzkie życie. Jeśli masz kłopot z wyobraźnią, to przeczytaj historię włoskich rodzin, ktore zlekceważyły zalecenia i organizowały rodzinne obiadki. Czasami połowa członków tych rodzin już nie żyje. Pomyśl: lepiej wyjść za miesiąc, ale w pełnym składzie. 

Wspieraj polski biznes

Teraz jest czas kiedy trzeba wspierać polskie marki i firmy, z których usług zawsze korzystałeś. Cukiernie, kawiarnie, kwiaciarnie, fryzjerzy i kosmetyczki, ale też inne branże - wielu ludzi ma teraz naprawdę trudną sytuację, dlatego pamiętaj, że trzeba ich wspierać. To jest czas, żeby pokazać solidarność. Nie lubię tego słowa, bo niestety zostało zdewastowane przez polityków, ale chodzi o to, żeby Ci, którzy mają środki wspierali tych, którzy z dnia na dzień stracili wszystko. Teraz jest ten czas, żeby innym pokazać, że mogą na Ciebie liczyć. Do dzieła!

I przestań śmiecić! Zużyzleś rękawiczki w sklepie, to wrzuć je do kosza, a nie na trwanik! Czego jeszcze nie rozumiesz? To Twoje podwórko i Twoje mieszkanie. U siebie też zostawiasz taki syf? 

Trzymajcie się zdrowo! 

Judyta Kruk 

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Moda na jednoślady wkracza do Polski. Kilkunastocentymetrowe szpilki,...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.