Podziel sie!

AdobeStock 101778868W dobie kryzysu wszyscy nawołują do wspierania marek, ale czy wiecie, ktore marki są naprawdę polskie?

Polskie marki śledzę od lat. Od kiedy zobaczyłam jak na Podhalu i Beskidziu tworzy się w "garażach" polskie buty, ogarnął mnie zachwyt nad polskim rzemiosłem. Polskie buty są doskonałe, choć my często wolimy się zachwycać markami z popularnym zachodnim logo. Dlaczego polskie buty są takie wygodne? Bo kopyta dopasowane są na naszą szerokość stóp. Otóż jakkolwiek śmieszne może Ci się to wydać, to włoskie stopy są węższe. Tak btw. nawet Włosi stracili rynek, gdy Chińczycy nauczyli się odwzorowywać włoskie podeszwy. Dziś większość podeszw - nawet w polskich butach pochodzi z Chin, dlatego tak trudno znaleźć Wam wygodne i co najważniejsze dobrze wyprofilowane obuwie. Czasem szpilki w sklepie postawione na półce przewracają się. Takie buty nie będą wygodne! To oznacza, że są źle wyważone i skoro już na półce mają kłopot z równowagą, to na Waszych stopach mogą przynieść naprawdę dużą stratę. 

W dobie pandemii słyszymy niemal zewsząd, żeby wspierać polskie marki, ale prawda jest taka, że znakomita większość z nas nawet nie wie, ktore marki są polskie. W galeriach handlowych nauczyciliśmy się kupować określone marki, w których design może i jest polski, ale wykonanie już niekoniczenie. Pamiętajmy, że zakup polskich marek to inwestycja nie tylko w polski design, ale przede wszystkim w dostawców małych elementów i komponentów potrzebnych do stworzenia produktu. Na przykładzie butów: ktoś produkuje podeszwy, ktoś sznurówki, ktoś dostarcza skóry do obuwia, a jeszcze ktoś inny pudełka, w które buty są pakowane. Jeśli nie kupujesz polskich butów, to nie zarabia też dostawca, producent skór, producent pudełek itd. Dlatego szczególnie teraz warto przyjrzeć się polskim markom. 

Obserwuję rynek w okresie pandemii i mam takie spostrzeżenie, że jednak nadal chętnie inwestujemy w wielkie korporacje odzieżowe, bo były przygotowane do handlu online - często lepiej niż rodzinne firmy. Aby wspierać polskie marki postanowiłam od tej pory publikować tylko te marki, które naprawdę tworzą w Polsce - wspierajcie ich, bo warto :) Jeśli chcecie u nas pokazać jakieś polskie marki, którymi się zachwycacie, piszcie do nas na FB - chętnie je pokażemy! 

DSD

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Emanuel Kant mawiał, że: „Błyskotliwość myśli i szybkość skojarzeń w...
Czas wakacji i urlopów w naturalny sposób wymusza na nas zakup butów, w...
Premiera kolekcji butów marki obuwniczej Nessi na sezon jesień 2015/zima...
W tym sezonie liczą się tylko buty. Do nich dobieramy kreację, bo szykowne...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.