Podziel sie!

bill-oxford-aIlAhLdwk2g-unsplashChcesz schudnąć w Nowym Roku a może chcesz się więcej ruszać? A może chcesz zmienić zawód? Wszystko jedno jakie masz cele - ważne jak się do nich przyłożysz. Przeczytaj jak się za to zabrać.

 Nowy Rok sprzyja nowym planom, ale zwykle w połowie stycznia większość z nas już o nich zapomina. Dlaczego? Dlatego, że źle zabieramy się za realizację celów. Jak zaplanować cele tak, aby je zrealizować?

1. Ustal cele miesięczne. Jeśli np. chcesz przeczytać 28 książek w tym roku, to podziel te liczbę przez 12 i ustal sobie miesięczny cel. Zapisz sobie cele: w styczniu przeczytam 2 książki. W lutym 2 książki, w marcu 3 książki itd. Musisz podzielić sobie duży cel. To najczęstszy błąd jaki ludzie popełniają - ustalają cel roczny i nigdy go nie realizują, bo jak mija styczeń, to powtarzają sobie: jeszcze mam 11 miesięcy i w listopadzie budzą się ze snu. Wtedy jest już za późno na realizację tego celu.

2. Cel musi być mierzalny. Ważne, żeby ustalić cel, który jest SAMRT, czyli skonkretyzowany, mierzalny, osiągalny, istotny i określony w czasie. Cel: "schudnę" do takich nie należy, ale cel "schudnę 10 kg w 6 miesięcy" można zmierzyć w czasie i jest osiągalny. 

3. Zapisz swoje cele. Cele powinnaś widzieć każdego dnia. Zapisz je zatem na lodówce lub w kalendarzu i codziennie sprawdzaj efekty. Tylko tak będzie się motywować do celu każdego dnia i nie zapomnisz w połowie stycznia o swoich postanowieniach.

4. Gdy ogłosisz światu swój cel, łatwiej go zrealizować. Warto zatem poinformować innych o swoim celu, bo wtedy jest szansa, że będzie mieć także motywację zewnętrzną. 

5. Nie poddawaj się po pierwszej porażce. Raczej zastanów się co wpłynęło na to, że zrezygnowałaś z realizacji marzeń. Postaraj się wyeliminować błędy.

6. Nie ustalaj zbyt wielu celów równocześnie. Unikaj także celów, które się wykluczają wzajemnie. 

7. Zwizualizuj sobie swój cel - np. zrób jakiś kolaż z gazet i przyklej go w widocznym miejscu. Udowodniono naukowo, że wizualizacje działają na nasz mózg, dlatego warto z tego skorzyatć. 

8. Skorzystaj z aplikacji, które będą Cię dodatkowo motywować do wykonania zadań. 

Powodzenia w Nowym Roku!

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Poznaj kobietę, która małym nakładem kosztów wygląda jak milion...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.