Podziel sie!

heather-mount-8c3zjKrkkBA-unsplashTwój związek się sypie? Coraz mniej czasu masz dla męża lub partnera? Masz wrażenie, że się mijacie? To znak, że pora na zmiany!

 Co jest oznaką, że czas zmienić coś w swoim życiu?

- mijasz się z mężem/partnerem,

- nie macie dla siebie czasu,

- Wasza wymiana zmian sprowadza się do informacji co trzeba kupić lub kto jutro odbiera dzieci z przedszkola/ze szkoły,

- nie ma między Wami namiętności i czułości a zamiast tego jest lista zadań,

- co najmniej kilka miesięcy nie byliście nigdzie razem tylko we dwoje,

- wasza sypialnia służy wyłącznie do spania. 

 

Jeśli co najmniej przy jednym z punktów odpowiedziałaś: tak, to pora na zmiany! No chyba, że chcesz zrezygnować ze związku, w którym jesteś. Tak! Musisz mieć świadomość, że taki stan prowadzi do całkowitego rozpadu związku. Niektóre kobiety potem wpadają w rozpacz i są w szoku, że mąż wyprowadza się z domu. Dziwisz się? Gdyby Ciebie i Twoje potrzeby ktoś lekceważył co byś zrobiła? 

 

Co zrobić?

Zacząć traktować faceta przynajmniej na równi z innymi członkami rodziny. Często kobiety, które urodziły, fiksują się na dzieciach całkowicie zapominając o tym, że przecież obok jest partner. Zacznij od drobnych rzeczy!

1. Poproś rodziców, przyjaciół, znajomych, żeby na chwilę zajęli się dziećmi i udajcie się tylko we dwoje na spacer lub tam, gdzie macie ochotę. Nawet jeśli będzie to 1h tygodniowo, to 1h tygodniowo więcej niż teraz.

2. Zadbaj o miejsce tylko dla Was, gdy dzieci pójdą spać. Wiele par w Polsce życje w warunkach, które naturalnie wpływają na kryzys w związku. Powinniście mieć swoją sypialnię tylko dla siebie i z możliwością zamknięcia się na klucz. Tak niewiele, a dla wielu tak wiele. Teściowa za ścianą, dzieci wbiegające do otwartej sypialni albo co gorsza pokój przechodni? Musisz coś z tym zrobić! Nie czekaj, zanim będzie za późno. Nie tłumacz się kredytem, brakiem czasu i innymi wymówkami. Sprzedaj mieszkanie i kup takie, które pozwoli Wam na odrobinę prywatności lub zrób remont, który pozwoli Wam zachować intymność. 

3. Wybierz się z partnerem na romantyczny weekend bez dzieci. Wielu mężów przyznaje, że czują się na 10 miejscu po dzieciach, rodzinie, przyjaciółkach itd. Są zdruzgotani odsunięciem po porodzie. Wielu tłumaczy sobie, że to zrozumiałe na początku, gdy dziecko jest malutkie. Kłopot w tym, że wiele kobiet przechodzi na taki tryb aż do wypuszczenia dzieci z domu w dorosłe życie. Czasami wystarczy poświęcić odrobinę czasu i pokazać zainteresowanie drugiej stronie, by osiągnąć spektakularny efekt.

4. Przestań wymagać od partnera rzeczy niemożliwych! Wiele partnerek zapomina, że mężczyźni w środku są bardzo delikatni i spoczywa na nich często większy ciężar utrzymania rodziny, zorganizowania wakacji itd. Często apetyt rośnie w miarę jedzenia i to wykańcza psychicznie wielu mężczyzn. Wciąż zapominamy, że na tle mieszkańców naszej planety w Polsce żyjemy naprawdę dostatnio. Kolejna para butów i kolejna para spodni uszczęśliwi Cię na chwilę, ale jeśli jesteś nieszczęśliwa to nowy ciuch czy nowa inwestycja nie pomoże Ci. Problemy same się nie rozwiązują! Zanim zaczniesz naciskać na drogi urlop, nowy dom, nowy ogród, nowy samochód - dobrze się zastanów czy gra jest warta świeczki. Znam wiele par, które się rozwiodły chwilę po tym jak wybudowały dom. To wielka presja i sporo pracy - głównie dla męskiej połowy. Na efekty presji nie trzeba długo czekać.  

5. Wsłuchaj się w marzenia drugiej strony. Nawet jeśli nie masz ochoty na wyprawę na narty, może warto spełniać marzenia drugiej połowy? Masz, wszystko - co zawołasz, a Twój mężczyzna marzy o wyprawie w Alpy od kilku lat. Mówi Ci o tym od 5 lat, ale Ty wciąż koncentrujesz się na swoich i dzieci potrzebach. Zmień to! Póki nie jest za późńo. Jakbyś zapomniała, to przed ślubem mieliście wspólne plany. Nie wspominałaś, że zamierzasz realizować tylko swoje!

 

Powodzenia i działaj, zanim będzie za późno!

DSD 

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Zarówno na wybiegach, jak i w sklepach pojawiły się buty z futrem....
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...