Podziel sie!

mimi-thian-khRg29O0lCE-unsplashWielu z nas za podstawę dobrej pracy czy życia postrzega rozwój, ale wielu źle go interpretuje. Co znaczy rozwój i jak do niego dążyć?

Codzinnie spotykam mnóstwo osób, które mówią o rozwoju. Na rozmowach o pracę większość zgłasza, że ma potrzebę rozwoju. Jednak większość z nas powtarza slogan, który kiedyś usłyszało, ale za bardzo nie wie co oznacza.

 

 

 

 

Oto kilka elementów, które są konieczne do rozwoju:

  • umiejętność przyjmowania krytyki i naprawiania swoich błędów
  • umiejętność otwartego słuchania innych (jeśli co chwilę przerywasz czyjąś wypowiedź i co chwilę negujesz lub podważasz to, co ktoś mówi - to nie słuchasz z otwartością)
  • nauka nowych narzędzi, ale z uwzględnieniem wielu źródeł - nie tylko jednego!
  • umiejętność krytycznego spojrzenia na własną pracę
  • stałe poszerzanie wiedzy z tych samych obszarów - nie zatrzymuj się na zdobyciu wiedzy po jednym szkoleniu czy kursie, zobacz inne - każdy szkoleniowiec może nauczyć Cię czegoś zupełnie innego
  • poszerzanie wiedzy o nowe obszary - jeśli uważasz, że zajmujesz się bardzo wąską działką i na tym poprzestajesz, to nie prowadzi Cię do rozwoju
  • zachwycanie się bezkrytyczne tym, co mówią inni - liczy się złoty środek, czyli trzeba umieć patrzeć szeroko. Umiejętność wychwytywania mądrych elementów i tych, które są powielane bez zastanowienia - to jedna z ważniejszych kwestii
  • Czytaj, zdobywaj informacje z różńych źródeł - każdy autor zwraca uwagę na coś innego 

 

Jeśli uważasz, że wszystko robisz wspaniale, a tylko inni wykonują swoją pracę źle, to stoisz w miejscu. 

Jeśli krytykę odbierasz wyłącznie personalnie lub reagujesz silnymi emocjami i upieraniu się przy swoim, to nie mów, że chcesz się rozwijać. Taki tekst w Twoim przypadku może zostać odebrany jak hipokryzja. 

Jeśli zamykasz się w świecie ludzi, którzy tylko chwalą Twoje dokonania, a nie potrafią konstruktywnie skrytykować tego, co robisz lub podać Ci sensownych pomysłów na zmianę, to nie licz na rozwój. Nie bez powodu nazywa się to potocznie "kółkiem wzajemnej adoracji". Jeśli idziesz na spotkania i Twoje spostrzeżenia po, sprowadzają się tylko do tego co inni zrobili beznadziejnie, to znaczy, że nie wyłuskałeś nic - kompletnie nic z takiego spotkania, konferencji, szkolenia. To świadczy o tym, że albo faktycznie spotkanie było beznadziejne albo nie potrafisz wyłuskać cennych kwestii, które pojawiają się między wierszami.

Danuta Studencka-Derkacz 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Pytanie bardzo na czasie, bowiem sezon komunijny w pełni, a media...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.