Podziel sie!

duy-pham-Cecb0 8Hx-o-unsplashAby nie sparzyć się w życiu na tzw. "prawdziwej przyjaźni", warto wziąć pod uwagę te 5 wskazówek.

Coraz częściej zastanawiasz się "co z tymi ludźmi?" Masz poczucie, że wokół są ludzie, którzy albo nie rozumieją świata albo uśmiechają się do Ciebie, wtedy, gdy jest im to potrzebne. Jeszcze do niedawna zdawali się być Twoimi powiernikami, a teraz wbijają Ci nóż w plecy? Zwróć uwagę na kilka cech, które powinny dać Ci jasność: kto jest wart Twojej uwagi, a kogo omijać szerokim łukiem. Pamiętaj, że nawet jeśli na kimś się sparzysz, warto wyciągnąć wnioski. 

1. Nie ufam ludzim, którzy nie umieją powiedzieć "przepraszam"

To jedna z najniebezpieczniejszych kategorii. Wszystko wiedzą najlepiej i sami czują się nieomylni. Jeśli w ich życiu wydarzy się coś złego - winni są wszyscy dookoła - tylko nie oni. Nie umieją się przyznać do błędu i z ich ust nigdy nie usłyszysz słowa"przepraszam." Jeśli ktoś ewidentnie zawinił i nie potrafi przeprosić, to unikaj go jak ognia. 

2. Unikam ludzi, którzy ktytykują wszystko i wszystkich wokół

Z pewnością znasz takie osoby. Znają się na wszystkim. Eksperci w każdej dziedzinie. Ciągle o innych mówią źle. Ten jest głupi. Tamten leń. Jeszcze inny jest nieprofesjonalny. Tacy malkontenci są najgorsi. Sami nie mają zbyt wielu kompetencji i doświadczeń, ale innych chętnie skrytykują, ocenią i skwitują. Cenię ludzi, którzy mówią o innych dobrze. To bardzo duża sztuka! Warto pamiętać, że nikt nie jest czarny ani biały. Każdy ma jakieś atuty i jakieś wady. Warto to zaakceptować a nie szukać ideałów. 

3. Dystans do siebie to jest to! Osoby, które go mają są szczere i potrafią przyznać się do błędu. Nie mają kompleksów i nie będą się na Tobie odgrywać za swoje niepowodzenia czy Twoje sukcesy. Unikam ludzi, którzy nie mają dystansu do siebie. 

4. Lubię ludzi dialogu. Cenię sobie ludzi, którzy pytają o zdanie innych i słuchają. To jedna z najrzadszych umiejętności XXI wieku. Większość snuje monologi i chce przekonać drugą stronę do swoich racji, uzyskać wsparcie. Tymczasem na wagę złota są osoby, które pytają Cię o zdanie i potrafią je szanować - nawet, gdy jest odmienne. Osoby, które narzucają swoje zdanie należą do grona tych, których radzę unikać.

5. Cenię ludzi, którzy są ze mną na dobre i na złe. Właśnie awansowałaś. W pracy i poza nią, masz mnóstwo znajomych. Każdy dzwoni, pyta, wysyła wiadomości, lajkuje posty i zdjęcia. Zniosę Cię na ziemię - to normalne! Powie Ci o tym każdy celebryta i człowiek biznesu. Prawdziwi przyjaciele to tacy, którzy są z Tobą kiedy ponosisz porażki lub kiedy w Twoim życiu nic szczególnego się nie dzieje. Nie muszą sobie robić z Tobą zdjęć i wrzucać w social mediach, żeby wszystkich poinformować jak bardzo się z Tobą przyjaźnią. Cenię ludzi, którzy są ze mną od zawsze i zawsze mogę na nich liczyć. Nie tylko wtedy, gdy osiągam sukcesy, ale także wtedy, gdy popełniam błędy, potrzebuję pomocy lub ponoszę porażki. Unikam tych co lubią spijać piankę sukcesu. 

DSD

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Kochasz szpilki, ale nie umiesz w nich chodzić? Poznaj stiletto...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...