Podziel sie!

pexels-liza-summer-6382626Gdy inni kopią dołki pod Tobą, oceniają Cię i źle traktują - bądź ponad to! Klasę człowieka pokazuje czas, nie jednostkowa sytuacja. Jedni mówią: karma powraca, inni mówią: czas pokaże. Pamiętaj: jest wiele kolorów. Nikt nie jest czarny ani biały. 

Kulturę wynosi się z domu. Można w procesie socjalizacji i edukacji poznać różne jej aspekty, ale jednak czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał. Jednak jeśli Jaś nauczy się chamstwa, lenistwa, przekonania o tym, że zawsze ma we wszystkim rację i zna się na wszystkim, to Jan będzie to kontynuował. Często przez takie osoby spotkane na drodze zawodowej czy prywatnej, tracimy wiarę w swoje możliwości lub wątpimy w ludzkość. Jednak na bazie licznych doświadczeń, mogę Ci powiedzieć: nie ma rzeczy niemożliwych. Najwięcej zależy od Ciebie! Jesteś sama swoim okrętem, sterem i żeglarzem. Pewnie zaraz mi powiesz, że dookoła same przekręty, nepotyzm, brak klasy i głupoty, a ja Ci odpowiem: bądź ponad to! Nie przejmuj się co ludzie powiedzą i jak Cię potraktują, ale skup się na tym co możesz osiągnąć i gdzie się znaleźć. Realizuj swoje marzenia i bądź dobry dla innych, bo dobro zawsze powraca (choć nie zawsze od razu).   

Życie jest jedno, i rzadko jest różowe. Jeśli przytrafi Ci się coś złego lub spotka Cię jakaś przykrość, to staraj się wyciągać wnioski i idź dalej! Rób to, co lubisz - bez względu, co inni na ten temat myślą. Skup się na tym co chcesz w życiu robić i pamiętaj, żeby nie kierować się utartymi schematami. To, że wiele osób marzy o tym, żeby mieć dwójkę dzieci i dom z ogrodem niekoniecznie musi być Twoim marzeniem. Ty możesz mieć zupełnie inne cele i marzenia. Pamiętaj, żeby robić to, co lubisz i co daje Ci frajdę. Czasem droga do tego stanu jest bardzo długa, bo najpierw musisz się pomęczyć w innych pracach - w których zgromadzisz środki, ale nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń. 

Jeśli ktoś Cię bezpodstawnie krytykuje i ocenia, bądź ponad to. Z takimi ludźmi nie warto wchodzić w polemikę. Szkoda Twoich nerwów, skup się na swoich celach. Jeśli masz złe emocje, to znajdź swój sposób na nie - spacery, bieganie, gotowanie, malowanie - znajdź swoją drogę! Nie skupiaj się na ocenach ludzi, którzy na wszystko i na wszystkich narzekają, bo nie warto. Szkoda też tracić czas na ludzi, którzy zachowują się jak "wiatr zawieje" - raz są Twoimi przyjaciółmi, raz wrogami. Nie pozwól by zabrali Ci czas na realizację Twoich marzeń. Po prostu bądź ponad to, co mówią i robią inni. 

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

8 marca Święto Kobiet z tej okazji klub Buena Vista w Poznaniu organizuje...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...