Podziel sie!

calusDziś Światowy Dzień Pocałunku. Kilka faktów i mitów o buziakach.

W Polsce tak jak w wielu kulturach pocałunek służy do wyrażania uczuć. Może być wyrazem szacunku, sympatii, troski, miłości i czułości. Najbardziej dość mają go Nowożeńcy, gdy w dniu ślubu goście ciągle powtarzają "gorzko! gorzko!". W europejskim kręgu kulturowym publiczny pocałunek jest raczej akceptowalnym zwyczajem, ale w niektórych krajach Azji np. w Japonii, czy Indiach całusy zarezerwowane są wyłącznie dla sfery prywatnej. Mężczyzna nieznajomą kobietę w Polsce może pocałować w rękę, ale wzbudziłby prawdziwy szok gdyby pocałował nowo poznaną panią np. w szyję. Zwyczaj całowania w rękę jest jednak bardziej znany starszym pokoleniom.

Pocałunek może wiele znaczyć

Czuły delikatny w czoło raczej wyraża troskę i opiekę, czasem szacunek. W usta całuje się tylko najbliższą osobę. Do historii przeszły pocałunki polityczne Breżniewa i Honeckera. W tradycji chrześcijańskiej szczególnie symboliczne znaczenie ma pocałunek Judasza, który w ten sposób wskazał Jezusa. W bajkach całus pełni znaczenie rytualne: przemienia żabę w księcia, budzi księżniczki z letargu i przywraca do życia. Największym mitem jest opinia, że buziaki cechują tylko gatunek ludzki. U wielu zwierząt naczelnych zaobserwowano podobne zachowania. Na koniec jeszcze optymistyczna wiadomość: podczas namiętnego pocałunku możesz spalić nawet 150 kalorii! To życzymy całuśnego dnia :*

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Wiosenny makijaż zaproponowany przez Lancome zachwyca kolorem. Jakie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.