Podziel sie!

"Debiutanci"Skuszona zwiastunem udałam się do kina. Poszłam jednak bez specjalnych oczekiwań, a właściwie z lekkim dystansem do tego typu produkcji. Spodziewałam się przewidywalnego i ,co tu dużo mówić, taniego obrazu miłości równie szczęśliwej, co banalnej. Tymczasem okazało się, że już dawno nie widziałam tak zadowolonych min na twarzach widzów zaraz po seansie.

"Debiutanci" to film oparty na prawdziwej historii o życiu, miłości i związkach, które nie zawsze są łatwe.
Istnieją ludzie, którzy boją się angażować i wchodzić w bliskie relacje partnerskie. W swoich związkach udają kogoś innego. Uciekają przed uczuciem albo nieustannie go szukają. Jeśli należysz do grona tych osób - ten film jest po trosze o Tobie.

Główny bohater to Olivier, nieco ekscentryczny i zamknięty w sobie trzydziestoparolatek. Mężczyzna jest po czterech poważnych związkach - żadnego z nich nie był w stanie utrzymać. Jego najlepszymi przyjaciółmi są pies, z którym rozmawia, oraz kartki papieru, na które przelewa swoje emocje. Oliviera poznajemy tuż po śmierci jego ojca, chorego na nowotwór, który sześć miesięcy wcześniej wyznał synowi, że jest gejem.

Atutem filmu jest nie tylko ciekawa fabuła i świetna gra aktorska. Na uwagę zasługuje również montaż, który doskonale buduje nastrój. Zabawny, słodki, wzruszający – taki, moim zdaniem, jest ten film, choć niejednego polskiego widza może obruszyć.
Jeśli jesteś twardo stąpającą po ziemi realistką, historia może wydać ci się błaha i irracjonalna. Natomiast jeśli nie jesteś w stanie znieść widoku pary zakochanych homoseksualistów trzymających się za ręce, zdecydowanie odradzam.

Pozostałe informacje:
„Debiutanci" (Beginners) komedia / tragedia USA 2010
Scenariusz i reżyseria: Mike Mills
Obsada: Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent
Premiera w Polsce: 15 lipca 2011
Czas: 105 minut

Nina Czerwonka

 

 

 

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Z okazji wprowadzenia na rynek nowej marki, firma Apart zorganizowała w...
L'Oréal Paris został partnerem strategicznym oraz kreatorem makijażu i...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...