Podziel sie!

czas dla_siebie_510xKobiety w Polsce żyją trochę na wzór Matki Polki: sprzątanie, gotowanie, opieka nad dzieckiem. Wszystko to sprawia, że często zapominają o sobie. Zobacz jak w ferworze codziennych obowiązków nie zapomnieć o własnych potrzebach.

Budzisz się rano i już myślisz: co ja zrobię dziś na śniadanie? Układasz w głowie szybkie menu i lecisz do kuchni. W tym czasie gonisz dzieciaki do łazienki. Wszystko na wysokich obrotach. Wrzucasz pranie do pralki i ustawiasz toster. Kilka prostych czynności i śniadanie, jak z marzeń, podane do stołu. Pilnujesz, aby dzieciaki zjadły i szybko sprawdzasz czy wszystko spakowały do szkoły. Zanim się zorientowałaś, już jesteś w samochodzie, by zawieźć pociechy do szkoły. Prosto stamtąd wracasz do domu, by rozwiesić szybko pranie. Szybka kawa, bo na śniadanie nie ma czasu. Patrzysz na zegarek i już widzisz, że zaliczysz wpadkę w pracy. Wciskasz gaz do dechy i cudem docierasz na czas do pracy. Tu idzie gładko, choć też na wariackich papierach. W końcu pół nocy spędziłaś na przygotowywaniu projektu dla szefa. Zerkasz na zegarek, a tam już dochodzi 17.00. Trzeba odebrać dzieciaki z zajęć pozalekcyjnych! Znowu w szaleńczym tempie i łamiąc niektóre przepisy, docierasz pod szkołę i ze swoimi skarbami do domu. Ledwo wpadasz do mieszkania, a głodomory narzekają, że chcą jeść. Szybko starasz się zrobić jakiś sensowny obiad. Na szczęście smakowało. Po obiedzie ktoś przecież musi pozmywać. Dobrze, że masz zmywarkę, więc nastawiasz urządzenie i w biegu łapiesz odkurzacz, bo przed chwilą zadzwonili rodzice, że wpadną.

Idealna gospodyni

Zdyszana po odkurzaniu, wybiegasz do sklepu, żeby mieć co postawić na stole dla gości. Wracasz i już są. Ufff... zdążyłaś na czas. Kawa wypita, ciasto zjedzone i żegnasz gości z uśmiechem na ustach, a tu już na zegarku 20.00. Ledwo goście wychodzą, trzeba zrobić dla domowników kolację. Ambitnie zabierasz się za zrobienie pysznej sałatki. Po kolacji sprawdzasz zadania domowe dzieci i udzielasz szybkich korepetycji. Potem wieczorna toaleta i pożegnanie najmłodszych na dobranoc. Gdy mali domownicy zasypiają, włączasz komputer i robisz projekty na następne dni do pracy. A gdzie w tym wszystkim czas dla ciebie?!? W takim pędzie życia i natłoku obowiązków można całkowicie stracić wiele uroków życia i zapędzić się w kozi róg! Dlatego poniżej kilka porad z cyklu: jak nie zwariować?

Samoczas

Weź kalendarz i usiądź na spokojnie. Zastanów się na co masz ochotę i co sprawia ci prawdziwą frajdę. Może fitness, a może muzyka? W życiu można mieć tyle pasji i zainteresowań, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ustaw sobie listę priorytetów: np. trzy razy w tygodniu taniec, raz w miesiącu fryzjer i kosmetyczka, raz na dwa tygodnie kawa z przyjaciółmi. Wypisz wszystko, co sprawia ci przyjemność, nawet kąpiel w domowym SPA. Wiadomo, że z części marzeń trzeba będzie w drodze kompromisu zrezygnować, ale zawsze z długiej listy powinno coś realnego pozostać. Zaplanuj sobie już dziś co oraz kiedy będziesz robić i wpisz w swój terminarz. Nie rezygnuj z siebie! Zaniedbana oraz zmęczona matka i żona, to żadna pociecha dla rodziny. Tryb życia systematycznie przyspiesza, ale nie daj się zwariować! Musisz znaleźć czas dla siebie i swoich ulubionych zajęć, które sprawią, że następnego dnia obudzisz się z uśmiechem na ustach i zaczniesz "walkę" na nowo. Pamiętaj, że nakarmienie całej rodzinki wymaga od ciebie dużo energii i kreatywności, więc jeśli ty sama zapomnisz zjeść, to i oni wkrótce mogą chodzić głodni. Dziel obowiązki! Nie musisz codziennie zbawiać świata, dlatego wyznacz listę obowiązków dla dzieciaków i partnera. Naucz ich, żeby szanowali twój czas i dbali o ciebie, tak jak ty dbasz o nich każdego dnia. Nawet jeśli twój syndrom Matki Polki się odzywa, wykonuj swój plan. Z czasem przestaniesz sobie wyrzucać czas przeznaczony tylko dla siebie, bo zobaczysz, że przynosi to wspaniałe efekty i daje ci dużo energii, a przede wszystkim satysfakcji i oddechu w tej codziennej bieganinie.

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Mają polskie dziewczyny! Ale ile o nich wiemy?
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...