Podziel sie!

anwenaCodziennie radzi kilku tysiącom internautek z całej Polski jak dbać o włosy, by były piękne, lśniące i zdrowe. Nic dziwnego, w końcu o włosach wie więcej niż niejeden fryzjer. Poznajcie Anwen, autorkę bloga „Jak dbać o długie włosy".

Od czego zaczęła się Twoja przygoda z włosomanictwem i jakie są jej efekty?

Anwena: Jak to zwykle bywa – wszystko zaczęło się od problemu. Trzy lata temu moje włosy okropnie wypadały. Zaczęłam więc szukać w Internecie sposobów i porad. Trafiłam na forum o pielęgnacji włosów i... przepadłam! A efekty? To chyba najlepiej widać na włosach. Z krótkich, wystrzępionych i zupełnie nijakich udało mi się uzyskać to, co mam teraz. Jestem z moich włosów obecnie bardzo zadowolona, a wręcz dumna!

Jak więc dbać o długie włosy?

Anwen: Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. O tym jest właśnie cały mój blog i praktycznie wszystkie z ponad 330 postów, jakie na nim zamieściłam. Poza tym należy pamiętać, że każde włosy są inne, więc nigdy nie uzyskamy jednej najlepszej recepty dla wszystkich.

Czy każda kobieta może pozwolić sobie na włosomanictwo? Ile czasu tygodniowo trzeba poświęcić włosom, by wyglądały zdrowo i pięknie?

Anwen: Absolutnie każda! Włosomaniactwo wcale nie musi nam zajmować o wiele więcej czasu niż "zwykłe" dbanie o włosy. Nie da się określić, ile czasu będziemy potrzebowały. U każdej z nas wygląda to inaczej, w zależności od tego, jak często myjemy włosy, czy i jak często je olejujemy oraz od naszej wprawy również. Mnie zajmuje to godzinę-dwie tygodniowo.

A co z kobietami, które nie umieją się przemóc do nakładania oleju na włosy? Czy możliwa jest dobra pielęgnacja bez olejowania?

Anwen: Przede wszystkim w olejowaniu nie ma nic nieprzyjemnego. Dodatkowo, jeżeli użyjemy jakiegoś pięknie pachnącego oleju to wręcz stanie się ono bardzo przyjemnym rytuałem. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie chcemy używać olei, to jak najbardziej można o włosy zadbać bez nich. Niezbędne włosom emolienty (w tym oleje) znajdziemy w gotowych produktach – wystarczy odpowiednio je dobrać.

Czy włosomaniaczka może używać suszarki, prostownicy, lokówki czy farbować włosów?

Anwen: Suszarki jak najbardziej tak, farbować włosy również. Oczywiście pod warunkiem, że robimy to z głową. Można dobrać taką farbę, by nie niszczyła włosów i nauczyć się odpowiednio korzystać z suszarki. Jeśli chodzi o lokówkę czy prostownicę, to jeśli użyjemy ich jedynie na "wielkie wyjścia", włosy aż tak bardzo nie ucierpią. Niestety nie da się korzystać  z nich na co dzień i nie niszczyć przy tym włosów.

Jakich składników radzisz wystrzegać się w kosmetykach do włosów?

Anwen: Chyba nie ma takiego konkretnego składnika. Wszystko zależy od tego, w jakim produkcie się znajduje i w otoczeniu jakich innych składników. Na przykład alkohol denaturowany (alkohol denat.) we wcierkach jest wręcz pożądany, bo pomaga wniknąć w skórę składnikom odżywczym, a w produktach z dużą zawartością emolientów nie wysuszy włosów. Natomiast ten sam składnik w różnego rodzaju mgiełkach czy lakierach będzie włosom mocno szkodził.

Jest jakiś patent kosmetyczny, który stworzyłaś i z którego jesteś szczególnie dumna?

Anwen: Mgiełka aloesowa, którą wykonuję samodzielnie z półproduktów to mój absolutny hit i wiem, że nie tylko mi służy.

Włosomanictwo to tylko hobby, czy może wiążesz je także z przyszłością zawodową?

Anwen: Zdecydowanie hobby. Pisanie bloga i zajmowanie się włosami to ogromna przyjemność, ale zawodowo zajmuję się czymś zupełnie innym. Oczywiście fajnie by było kiedyś rozwinąć swoją działalność i rozciągnąć ją na sferę zawodową, ale nawet jeśli mi się to nie uda, to będę usatysfakcjonowana tym, co robię w tej chwili.

Blog Anweny znajdziecie pod adresem: www.anwena.blogspot.com

Rozmawiała Aneta Winiarska

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Już po raz kolejny we Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi...
"Euphoria" to kolejna odsłona kolekcji The Italian Touch. Styliści...
Typ Królewny Śnieżki, czyli bardzo jasna cera, ciemna oprawa oczu, ciemne...
Od dłuższego czasu dostajemy od Was maile z pytaniami o włosy i fryzury....
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.