Podziel sie!

fryzuryW dobie konkurencji salony fryzjerskie powstają jak grzyby po deszczu. Po czym poznać dobry salon? Co Ci grozi, jeśli źle trafisz?

 

 

Dobry salon fryzjerski to pojęcie względne. Wystarczy wejść na fora interntowe, by zobaczyć jak różne opinie mają klientki o tym samym salonie czy fryzjerze. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta: każdy ma inne oczekiwania i inny sposób komunikacji. Istnieją jednak znaki rozpoznawcze salonów, które delikatnie rzecz ujmując, należy omijać szerokim łukiem.

 

 

 

 

 

 

Czystość ponad wszystko

Pamiętaj, że cena za wykonaną usługę nie powinna być Twoim jedynym wyznacznikiem wyboru. Zwróć uwagę na:

  • czyste szczotki i grzebienie, (nie powinno być na nich ani jednego włosa!)
  • czyste szyby i podłogę,
  • nieskazitelnie czyste stanowisko pracy w tym myjnia,
  •  jednorazowe ręczniki.

Jeśli po pierwszym wrażeniu już widzisz, że salon nie respektuje czystości - uciekaj! Szkoda Twojego zdrowia i ryzyka. Szczególnie jeśli zobaczysz zwykłe ręczniki z plamami po farbach, to wiej!!!

Dobre wyposażenie

Jeśli zauważysz w salonie środki dostępne w zwykłych drogeriach, to znak, że powinnaś się zastanowić nad chodzeniem do takiego salonu. Suszarka pali włosy albo rozpada się w trakcie użycia? Prostownica jest najgorszego gatunku a nożyczki pochodzą ze sklepu papierniczego - to wcale nierzadkie obrazki w polskich salonach fryzjerskich. Brak środków na inwestycje to jeden z powodów, ale drugi to brak znajomości specyfiki rynku profesjonalnego. Ekspozycja towaru w salonie fryzjerskim to podstawa! Jeśli nie możesz kupić profesjonalnej maski i odżywki, to trudno nazwać takie miejsce profesjonalnym.

Paleta barw

Dobrych kolorystów poznać po pełnej farb półce, na której znajduje się minimum 100 małych pudełek. Profesjonalny fachowiec do koloryzacji używa wagi i potrafi tworzyć kolory samodzielnie. Jeśli z salonu wychodzą 3 kobiety w identycznym kolorze, to znaczy, że fryzjer jest leniwy albo dopiero się uczy. Dobre pędzle do mieszania farb, czyste miseczki, waga i dobre zaopatrzenie to znak rozpoznawczy dobrego salonu.

Co Ci grozi?

Większość z nas nie boi się zaryzykować, bo jest kompletnie nieświadoma. Wydaje nam się, że najwyżej wyjdziemy z fryzurą, którą zmienimy w innym salonie. Tymczasem brak higieny i profesjonalizmu potrafi zniszczyć włosy i zdrowie na dłużej. Brak higieny może skutkować zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybicznymi, które możesz leczyć latami. Spalone lub zniszczone niewłaściwie trzymaną farbą włosy, potrafią wypaść lub na trwałe ulec zniszczeniu, dlatego lepiej szukać salonów sprawdzonych i polecanych przez znajomych! Zanim zdecydujesz się oddać w czyjeś ręce swoje włosy i zdrowie, sprawdź też uprawnienia do wykonywania zawodu. Na rynku nie brakuje stylistów, którzy z braku laku zostali pseudo fryzjerami. Tak naprawdę nie mają egzaminu czeladniczego i nigdy nie odbyli praktyk. Egzamin czeladnika czy mistrza zawodu to w tej profesji podstawa! Choć prawo nie zabrania nikomu zostać fryzjerem. Często skuszeni prowizorycznie łatwym zarobkiem młodzi ludzie otwierają salony. Nie mają pojęcia o koloryzacji i zabiegach, ale wydaje im się, że skoro ścięli kilka razy koleżankę, to mogą otwierać salon. Strzeżcie się takich stylistów!         

DSD

 

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Zaręczyny, zrękowiny, zmówiny - wzajemne przyrzeczenie sobie małżeństwa...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.