Podziel sie!

druzyna_euroCzy Euro 2012 to tylko impreza dla mężczyzn? Zobacz wywiad z Krzysztofem Bieganowskim, który ma pomysł na kobiecy wymiar tej imprezy!

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Portale informacyjne, gazety i telewizja stale bombardują nas informacjami o postępach w budowie stadionów oraz pojawiających się problemach. Nie jedna z nas może czuć się zmęczona tym zamieszaniem! A gdy dotrze do nas, że Euro 2012 oznacza wyłączenie z życia towarzyskiego naszych partnerów i mężów, przyszłoroczna wiosna okazuje się być kobiecą szkołą przetrwania. Dlatego z wielką przyjemnością słucha się o projektach kreatywnych ludzi, którzy z tej wielkiej, masowej imprezy chcą zyskać coś więcej, niż jedynie dobrą zabawę. Dziś na stronach portalu możecie przeczytać wywiad z jednym z twórców projektu Drużyna Euro 2012. Projekt skierowany do kobiet, które chciałyby podnieść swoje kwalifikację, poprzez odbywanie kursów i szkoleń. A wszystko związane z organizacją mistrzostw! Zachęcam do przeczytania wywiadu i wspierania Drużyny Euro 2012.

Julia Daćko: Czym jest Drużyna Euro?
Krzysztof Bieganowski: Projekt "Drużyna Euro 2012" realizowany jest przez Stowarzyszenie Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław. Jednak Drużynę Euro 2012 tworzą przede wszystkim panie biorące udział w organizowanych przez nas w ramach projektu szkoleniach. To one mogą najbardziej skorzystać na Euro 2012, zakładać po szkoleniach własne biznesy, podczas gdy panowie będą pochłonięci emocjami związanymi z piłką nożną.

J.D.: Wasza oferta skierowana jest jedynie do kobiet, dlaczego?
K.B.: Projekt skierowany jest wyłącznie do kobiet bez ograniczeń wiekowych, zamieszkałych na terenie Dolnego Śląska, w tym zwłaszcza: wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy, powracających po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dzieci, studiujących niestacjonarnie i wieczorowo.

J.D.: Czy może przyjść do was każda kobieta, czy są inne dodatkowe wymagania?
K.B.: Nie każda kobieta może się do nas zgłosić. Liczymy głównie na kobiety pragnące wpłynąć na zmianę swojego statusu "kobiety nieaktywnej zawodowo", chcące zdobyć nowe umiejętności, podnosić kwalifikacje, rozwijać twórczy potencjał albo go w sobie odnaleźć.

J.D.: Jakie szkolenia i staże oferujecie?
K.B.: Proponujemy paniom dwie ścieżki szkoleń zawodowych: dziennikarsko-promocyjną (szkolenia przygotowują uczestniczki nie tylko pod kątem obsługi imprez masowych, ale przede wszystkim stwarzają nowe możliwości na rynku pracy), artystyczno-rękodzielniczą (szkolenia przygotowują uczestniczki do założenia własnej działalności gospodarczej oraz pokazują, jak sprzedać swoje rękodzieło. Dodatkowo uczestniczki mają możliwość skorzystania z konsultacji artystycznych).

J.D.: A co z nieaktywnymi zawodowo mamami, które na co dzień wychowują swoje pociechy, a również chciałyby się do was zgłosić?
K.B.: Dla uczestniczek, które mają pod swoją opieką dziecko, w czasie szkoleń organizujemy opiekę zastępczą. Takie rozwiązanie chwalą sobie szczególnie nasze młode mamy biorące udział w naszych szkoleniach, które zwyczajnie nie miałyby z kim zostawić swoich pociech.

J.D.: Ograniczacie się wyłącznie do organizacji szkoleń, czy pomagacie szukać waszym podopiecznym miejsc pracy?
K.B.: Po zakończonym cyklu szkoleniowym uczestniczki mają możliwość odbycia 3-miesięcznych praktyk zarobkowych, związanych tematycznie z przebytymi szkoleniami.

J.D.: Oferujecie również możliwość wolontariatu, na czym on dokładnie polega?
K.B.: Zupełnie oddzielne są szkolenia wolontariacie dla pań, które chciałyby w roli wolontariuszek zaangażować się w przygotowania regionu do organizacji Euro 2012. Dajemy możliwość przyjrzenia się "od kuchni" organizacji meczów czy maratonu, zdobycia wiedzy na temat swoich mocnych stron i umiejętności oraz przetestowaniu ich w praktyce. Stawiamy na uczestniczki pragnące nabyć kompetencje niezbędne do obsługi imprez masowych o profilu sportowym lub artystycznym, ale także chcące rozwijać umiejętności liderskie. Dla przyszłych wolontariuszek mamy pakiet szkoleń obowiązkowych (BHP i Pierwsza Pomoc) zakończonych przyznaniem ogólnie uznawanych certyfikatów. Po nich umożliwiamy wzięcie udziału w szkoleniach dodatkowych podzielonych na kilka działów, w ramach których uczestniczki zostają przeszkolone m.in. z zakresu organizacji i bezpieczeństwa imprez masowych, marketingu i reklamy, umiejętności interpersonalnych.

J.D.: Najbliższe plany związane z projektem?
K.B.: Nieustanna rekrutacja na szkolenia dla wolontariuszek, umożliwienie im odbycia praktyk przy każdej możliwej imprezie we Wrocławiu, a na jesień- kolejna edycja szkoleń zawodowych dla przedsiębiorczych kobiet.

J.D.: Gdzie można zobaczyć efekty pracy państwa podopiecznych?
K.B.: Nasze podopieczne, które ukończyły szkolenia zawodowe realizować się będą podczas praktyk we wrocławskich rozgłośniach radiowych, gazetach, portalach internetowych, galeriach artystycznych. Wolontariuszki zaś będą zdobywać szlify w m.in. 29 Hasco-Lek Wrocław Maraton, XV. Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych– Dolny Śląsk, Brave Festival, Era Nowe Horyzonty, Wratislavia Cantans, meczach WKS Śląsk Wrocław.

J.D.: Gdzie można was znaleźć?
K.B.: Biuro projektu "Drużyna Euro 2012" mieści się we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 65 (w budynku między zajezdnią tramwajową a stacją benzynową BP). Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.druzynaeuro2012.pl oraz na nasz profil na Facebooku "DRUŻYNA EURO2012", gdzie można się dowiedzieć o wszystkich nowościach, aktualnych i planowanych wydarzeniach.

J.D.: Komu będziecie kibicować na mistrzostwach Euro 2012?
K.B.: Przede wszystkim zamierzamy kibicować naszym beneficjentkom, które z pewnością będą już pełne zdobytych doświadczeń po stażach i praktykach, co pozwoli im na czynne uczestnictwo w organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

J.D.: Dziękuje za wywiad.

Julia Daćko

 

banerbaner_2

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Letnia sukienka to absolutny must have tego sezonu. Znakomicie podkreśla...
Specjalna, limitowana kolekcja biżuterii inspirowana wyjątkowym...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.