Podziel sie!

obgryzanie_paznokci_500Borykasz się z problemem obgryzania paznokci? Nie martw się. Podpowiemy ci, jak można to przezwyciężyć.

Po pierwsze, nie załamuj się. Ten problem dotyka wiele osób, szczególnie młodych. Obgryzanie paznokci może być wywołane nasilającym się stresem, silnymi emocjami, czy nudą. Jeśli ten problem spędza ci sen z powiek, to znaczy, że powinnaś wypróbować któryś ze sposobów przedstawionych w tym artykule.

Skutki obgryzania paznokci

Ta przypadłość może prowadzić do zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Jeśli na twoich dłoniach rozwinęło się jakieś zakażenie, to przy obgryzaniu paznokci możesz je przenieść na usta. Obgryzanie paznokci może doprowadzić do ich deformacji oraz spowolnienia wzrostu, nadając nieestetyczny wygląd dłoniom.

Jak zapobiegać obgryzaniu paznokci

* Możesz wykonywać codzienną, przynajmniej 5-minutową relaksację. Jeśli będziesz odprężona, nie będziesz już czuła potrzeby obgryzania paznokci.
* Spróbuj ograniczyć stresujące sytuacje.
* Zawsze noś przy sobie drobnoziarnisty, szklany lub papierowy pilniczek do paznokci, żeby mieć go pod ręką, gdy złamiesz paznokieć lub gdy zacznie ci coś w nim przeszkadzać. Zamiast obgryzać, zajmij się piłowaniem paznokci.
* Żuj gumę, szczególnie w sytuacjach sytuacjach stresujących, żeby mieć mieć zajęte usta.
* Możesz smarować paznokcie specjalnymi preparatami (płynami, żelami, lakierami, maściami) przeciwko obgryzaniu paznokci, dostępnymi w sklepach i aptekach. Ich głównym zadaniem jest nadanie twoim paznokciom nieprzyjemnego smaku.
* Będąc w domu, możesz zaklejać paznokcie plastrem lub nosić rękawiczki, tak by ograniczyć do nich dostęp.
* Przesadnie dbaj o dłonie. Maluj i ozdabiaj paznokcie, regularnie wykonuj manicure. Jeśli poświęcisz dużo czasu i uwagi swoim dłoniom, wtedy szkoda ci będzie niszczyć efekty swojej ciężkiej pracy obgryzaniem paznokci.
* Możesz wybrać się do kosmetyczki na jak najdroższe przedłużanie paznokci metodą żelową lub akrylową. Dzięki temu paznokcie staną się twarde i ciężko będzie je obgryźć. Oprócz tego ich ładny wygląd i cena zabiegu powinny cię do tego zniechęcić.

Jeśli żadna z wymienionych rad ci nie pomogła, to powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Anna Ankowska

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Zegarek to nie tylko przydatny gadżet. To dopełnienie stroju, rodzaj...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.