Podziel sie!

przeprowadzkaMyśl o pakowaniu się przyprawia cię o zawrót głowy? To zrozumiałe, ciężko jest spakować się na krótki urlop, a co dopiero mieć więcej niż jedną walizkę. Odpowiednia organizacja pomoże ci przejść ten czas bez szwanku.

Zdobądź materiały

Aby się dobrze spakować musisz mieć przygotować ekwipunek. Najlepiej tydzień wcześniej zamów duży samochód transportowy. Nigdy nie rób tego na ostatnią chwilę! Poproś aby wóz przyjechał na dzień przed ostatecznym wyprowadzeniem się. Może się zdarzyć, że nie wszystko się zmieści i przeprowadzkę będziesz musiała rozłożyć na parę dni. Warto też pomyśleć o kilku dniach urlopu. Ciężko ci będzie spakować się bez stresu, jeśli będziesz miała na głowie wiele obowiązków. Zaopatrz się w duże foliowe worki, najlepiej w dwóch kolorach. W jednych złóż rzeczy, których nie potrzebujesz, w drugich te, które chcesz zatrzymać. Odpowiednio opisz każdy z nich, aby łatwiej ci było później się rozpakowywać. Dobrym pomysłem jest podpisanie pakunków nazwami pomieszczeń. Skrócisz czas rozkładania przedmiotów i ułatwisz pracę swojej ekipie. Nie zatrudniłaś do pomocy fachowców? Nic straconego, pakowanie nie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, a o pomoc możesz przecież poprosić znajomych. W przyjemnej atmosferze i wsparciu bliskich łatwiej ci będzie pożegnać się ze starym miejscem. Będziecie też mieli co wspominać, kiedy spotkacie się na "parapetówie".

Myśl pozytywnie

Odpowiednie nastawienie jest bardzo ważnym elementem przeprowadzki. Jeśli nie łatwo jest opuścić ci dotychczasowe gniazdko, tym bardziej staraj się trzymać na wodzy refleksje. Wspominanie chwil spędzonych w mieszkaniu tylko opóźni pracę i wprowadzi cię w melancholijny nastrój. Przeraża cię budowanie swojego miejsca gdzieś indziej? Pomyśl, że może to jest dobry czas by coś zmienić, uporządkować swoje sprawy. Mówi się, że sprzątanie jest najlepszym lekiem na stres, a w zorganizowanej przestrzeni głowa lepiej pracuje. Zrób więc mały remanent w swoich rzeczach. Oddaj gazety na makulaturę i uwolnij swoją szafę ze zbędnej garderoby. Może okazać się, że większość nie jest ci już potrzebna, ucieszy kogoś bliskiego, lub nadaje się już tylko na śmietnik. Zyskasz dodatkowe miejsce i pole do popisu dla swojej kreatywności. Kiedy już wszystko spakujesz, pozwól sobie na małą retrospekcję. Każde miejsce ma swoją historię, ty właśnie będziesz tworzyć kolejną.

Aleksandra Chromik

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Pielęgnacja biustu w czasie ciąży i w okresie karmienia dziecka piersią -...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...