Podziel sie!

leniuchowaniePoleniuchować każdy może, a czasem wręcz musi. Jednak pamiętaj o zachowaniu zdrowego rozsądku!

Od dwóch tygodni leżysz przed telewizorem i nic nie robisz? Uważaj, bo może dopadł cię wakacyjny leń! Jest różnica między odpoczynkiem, a kryzysem i letnim przesileniem. Czym innym jest aktywny i letni wypoczynek, a czym innym czas, który właściwie tracisz na siedzenie i gapienie się w telewizor. Wbrew pozorom im dłużej śpimy i leniuchujemy, tym bardziej jesteśmy zmęczeni i tracimy energię do działania. Warto się zebrać w sobie i odpoczywać rozsądnie. Nasz organizm lubi się pożądnie zmęczyć. Spróbuj przed snem udać się na długi spacer, a zobaczysz w jakim stanie obudzisz się rano.

Gdy masz problem z umiarem

Jeśli znajomi, rodzina i partner sugerują ci, że za dużo czasu spędzasz na kanapie od kilku tygodni, to weź sobie ich uwagi głęboko do serca. Czasami sami nie umiemy obiektywnie ocenić ile czasu na co przeznaczamy. Postaraj się zrobić plan dnia i podziel czas na różne aktywności: sport, aktywność intelektualna, rozwój, obowiązki domowe i odpoczynek. Wyznaczaj sobie cele urlopowe. Mogą być nawet najprostsze i związane z relaksem np. przygotowanie letniego deseru, porządki w szafach, manicure itp. Jeśli zaplanujesz sobie cele, które chcesz zrealizować, będzie ci trudniej spędzić czas na spaniu, czy oglądaniu telewizji. Masz problem ze snem? Jak już się położysz, to koniec. Możesz zasnąć bez opamiętania na kilka godzin w ciągu dnia, a potem masz kłopoty z zaśnięciem w nocy. Jest na to rada! Wystarczy poobiednią drzemkę ograniczyć budzikiem, który po godzinie przypomni ci o zaplanowanych wcześniej czynnościach.

W poszukiwaniu zajęć

Wakacje tak oczekiwane przez wiele z nas, czasami potrafią stać się prawdziwym koszmarem. Szczególnie kłopotliwe są dla pracusiów, którzy nie mogą znaleźć sobie miejsca, gdy przychodzi kilka dni wolnych od pracy. Jeśli należysz do tego grona, które choruje lub łapie zły nastrój na wakacjach, szukaj swoich pasji i zrób coś dla siebie! Możesz iść na kurs tańca, zapisać się na fitness, zacząć trenować jakieś sporty lub poświęcić czas na swoją urodę. Pracoholicy przeważnie nie mają czasu, by o swoje ciało, a wakacje są dobrą okazją, żeby poczytać dobrą książkę, poeksperymentować w kuchni, zadbać o dłonie, stopy lub nauczyć się czegoś nowego. Grunt to nie popaść w depresję, ani nie zaprzepaścić czasu relaksu na leżenie plackiem przez 2 tygodnie. Po tak spędzonym urlopie, możesz czuć się bardziej zmęczona, niż przed wakacjami.

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Tak to już jest, że w wigilię do południa spotkacie w galeriach handlowych...
Torba plażowa jest połową sukcesu relaksu na słońcu. Dobrze wybrany model...
Nadchodzi czas wakacji i leniuchowania. Dzięki nowej marce Drywash wasza...
Lato w Top Secret to trzy zaskakujące i ciekawe style: Caribbean Island,...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.