Podziel sie!

Gotowa na psa?Psy są jednymi z najwierniejszych towarzyszy człowieka. Zanim czworonóg będzie z nami dzielił los na dobre i złe, warto się jak najlepiej na tę okazję przygotować.

Kilka prostych prawd

Pomyśl dwa razy, a nawet dziesięć, nim szczeniak zawita w twoje progi. Podstawowe pytanie, które powinniśmy sobie postawić brzmi: czy będę mieć czas dla psa? Rozważ wszystkie za i przeciw. Pies nie jest zabawką, którą po okresie wzmożonego zainteresowania będzie można odłożyć na półkę zapomnienia. Zwierzę wymaga poświęceń, wyprowadzania na spacer czy regularnych wizyt u weterynarza. Problemem są też wakacje – komu pupila podrzucić? Babci, cioci, sąsiadom, a może zdecydować się na schronisko lub hotel? Jeżeli o sąsiadach mowa... Często nasi podwórkowi współmieszkańcy wytaczają szereg argumentów przemawiających za tym, że pies będzie przeszkadzał, ponieważ nieustannie szczeka, w nocy desperacko wyje do księżyca, budzi grozę na osiedlu albo zanieczyszcza trawnik. Na tę ofensywę trzeba być gotowym. Nie można też zdecydować się na zakup psa pod atakiem terroru ze strony dziecięcych zachcianek. Decyzja musi być podjęta świadomie i wspólnie.

Z bokserem na ring, z pudlem na wystawę

Dalsze przemyślenia powinny dotyczyć wyboru szczenięcia. Rasa, sierść, płeć, maleństwo, a może olbrzym? Wszystkie psy umięśnione, duże, o atletycznej budowie, będą potrzebować jak najwięcej ruchu. Delikatne jak yorki i ratlerki odpowiedniej pielęgnacji, długowłose szczotkowania, suczki więcej czułości, i tak dalej. Czy sama będę w stanie utrzymać owczarka niemieckiego na smyczy w sytuacji zagrożenia? Kwestią nie do pominięcia jest kontakt ulubieńca z dziećmi. A może optymalnym wyjściem jest przygarnięcie kundelka ze schroniska? Jeśli już podzieliłaś przysłowiowy włos na czworo i podejmujesz stanowczą decyzję o posiadaniu psa, możesz przejść do następnej części.

Pieskie życie

Z przybyciem szczenięcia do domu jest trochę tak, jak z przybyciem nowego członka rodziny, dlatego przyda się urlop. Przygotowania muszą objąć wytyczenie kącika do spania i – tymczasowo – psiej toaletki, dopóki zwierzak nie nauczy się załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz. Opieka nad małym pieskiem wymaga ogromnej odpowiedzialności, zrozumienia i cierpliwości. Proces wychowawcy szczenięcia obejmuje przecież naukę czystości, nieobgryzania wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu mordki, dawania głosu i łapy, poprawnego chodzenia na smyczy i wykonywania różnych komend. Na nowych właścicieli czekają m.in.: wybór kojca, misek, obroży i smyczy, zdrowe odżywianie, znalezienie wolnej chwili na spacery, zabawę i czułości. Za to wszystko piesek odpłaci nam najpiękniejszą wdzięcznością – dozgonną przyjaźnią.

Bogumiła Kurzeja

 

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Jeśli mówić o miłości kobiet do przedmiotów, to torebki znajdą się w...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.