Podziel sie!

jak przetrwać jesieńNa razie pogoda dopisuje i mamy prawdziwą złotą polską jesień, ale to czas kiedy nasz organizm lubi płatać figle. Grypy, przeziębienia i chandra. Jak się chronić i przetrwać jesienną aurę bez większych komplikacji?

Choć na razie tego nie odczuwamy, dni będą coraz krótsze i szare. Chłód, zimny wiatr, zacinający deszcz prędzej czy później nadejdą. Jesienią częściej chorujemy na zapalenia gardła, katary, ale też inne schorzenia, a specjaliści są zgodni, że za wszystko odpowiada niedobór światła słonecznego. Przestrzegając jednak kilku prostych sposobów, możesz przestrzec swój organizm przed jesienną depresją i chorowaniem.

Cebulka, kawa i ćwiczenia

Gdy wstajesz rano, temperatura za oknem nie powala, ale wracasz z pracy a tu prawdziwy powrót lata. Przy takiej aurze łatwo o przeziębienie. Jest jednak na to rada: ubiór na cebulkę. Gdy ubierzesz na siebie kilka wartsw masz gwarancję, że ani nie zmarzniesz, ani się nie przegrzejesz. Na porannego "lenia i złościucha" wystraczy poranna kawa, która pobudzi Cię do działania i zapewni dobry nastrój. To w końcu jeden z najstarszych antydepresantów na świecie. Poprawić humor, kondycję i odporność możesz też przy pomocy regularnych ćwiczeń. Podczas wysiłku fizycznego mózg produkuje więcej endorfin, więc możesz zapomnieć o jesiennej chandrze!

Gorąca kąpiel i mocny sen

Ciepła kąpiel w aromatycznych olejkach lub intensywny gorący prysznic pobudzą Twoje ciało i umysł do działania. I nie myśl sobie, że to zwykła porada! Naukowcy z Yale udowodnili, że zanurzenie ciała w gorącej wodzie to najlepszy sposób na samotność i nostalgię. Niby banalne, a jednak bardzo skuteczne. Podobnie jest ze snem. Każde dziecko wie, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. My dorośli jednak często o tym zapominamy. Imprezowe wieczory, praca do późnych godzin nocnych lub przeskakiwanie z programu na program, a później dziwi nas, że organizm odmawia współpracy. Ułóż kalendarz i kontroluj swój czas w taki sposób, żeby chociaż 7 godzin w ciągu doby oddać się w objęcia Morfeusza. Szybko zobaczysz efekty takiego działania!

Słodka czekolada i sauna

Nic tak nie poprawia humoru jak czekolada. Działa rozgrzewająco i zawiera endorfiny. To dlatego w samotne i smutne wieczory sięgamy właśnie po nią. Na rozgrzanie organizmu polecamy też saunę. Można w ten sposób oszukać organizm tęskniący za ciepłem promieni słonecznych. Należy jednak pamiętać o zimnym prysznicu, który nie tylko zapewni właściwe krążenie, ale przede wszystkim zahartuje nasz organizm.

Jesień bywa ciężka i trudna do przetrwania, ale nie martw się! Z naszymi sposobami przetrwasz ją bez szwanku. Warto zorganizować sobie nowe atrakcje na ten trudny czas, by mobilizować się do pozytywnego działania. Możesz zacząć uprawiać nowy sport, zapisać na nowe szkolenia lub nauczyć języka. Długie, ponure i zimne wieczory będą do tego idealne!

Danuta Studencka-Derkacz

 

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Na swojej drodze spotkasz różne trudności i problemy. Grunt to pozytywne...
Jesień Anno Domini 2011 wita nas mnogością barw. Dominują stonowane kolory...
W sklepach zaczyna się pojawiać nowa kolekcja Tatuum na jesień i zimę...
Spośród typów urody, najłatwiej rozpoznać właśnie jesień. Gładka i jasna...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.