Podziel sie!

ksiaze 510xWiele z nas stoi przed takim pytaniem. Marzymy o księciu z bajki, ale gdy nadchodzi rzeczywistość kiepsko ją znosimy.

Książę z bajki zawsze kocha, nosi na rękach jest opiekuńczy, czuły i troskliwy, zna się na wszystkim, a do tego kocha rozmawiać ze swoją księżniczką. To wszystko prawda! Pod warunkiem, że jest w stanie fascynacji. Jeśli już minie ten etap, szara codzienność bywa inna. Wtedy nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki książę zamienia się w żabę. Dla niektórych kobiet to jest szok i moment, w którym porzucają żabę i uciekają, gdzie pieprz rośnie. No, ale ile razy można uciekać? Czas się zmierzyć z prawdą!

Mężczyzna jest jak dziecko

Duży chłopiec - to częste określenie, trochę żartobliwe, ale w wielu przypadkach realne. Zazwyczaj mężczyzna taki styl zawdzięcza własnej mamie, która w zasadzie wszystko podsuwa mu pod nos i przymyka oko na niewłaściwe zachowanie. I później dostajemy w spadku chłopca, który nie umie zmywać, sprzątać, prać i co gorsza nie wie jak się zachować u cioci na imieninach. O ile jeszcze z pierwszymi czynnościami można sobie poradzić, o tyle z tym drugim jest trudniej. Jeśli masz w domu faceta typu "dwie lewe ręce", to musisz reagować! Najlepiej przeprowadzić szybki kurs z prac domowych. Będzie udawał, że nie umie albo że nie zrozumiał, ale po jakimś czasie zrozumie, a może nawet polubi. Kwestia przyzwyczajenia. To jak wychowywanie dziecka lub tresura psa. Brzmi strasznie, ale skuteczność osiąga się przy pomocy podobnych sposobów, czyli za dobre wynagradza, za złe karze. Najważniejsza jest konsekwencja i oczywiście dobry przykład!

Wychować od początku

Zdecydowanie trudniej nauczyć 30-latka zasad dobrego wychowania, zwłaszcza jeśli nie miał ich wpojonych od początku. Do takich najczęstszych kanonów męskich wpadek należą: pożarcie u gości wszystkiego, co tylko stoi na stole i jest przeznaczone dla wszystkich gości. Pytanie w sklepie: "co? ile to kosztuje?!? Nie kochanie, to za drogo!" Mężczyznom trudno jest też zrozumieć, że w gości nie można przyjść z pustymi rękami i że obowiązuje zasada rewanżu gościnnego. Często nie wiedzą, że składa się życzenia wszystkim członkom w rodzinie albo, że prezenty kupuje się z różnych okazji i powodów. Nauczenie takich zasad jest najtrudniejsze. Wymaga konsekwencji i uporu. Często musisz wytłumaczyć skąd taka zasada się bierze i dlaczego jej złamanie stanowi nietakt. Najczęstszą wpadką mężczyzn jest mówienie wprost rzeczy, których nie powinno się mówić, ale to wynika często ze szczerości i otwartości. Ale czy nie za to ich kochamy, że są inni? Dzięki temu jest ciekawiej i zdecydowanie weselej! I tego się trzymajmy... A metoda kija i marchewki działa od lat i nigdy nie zawodzi.

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Płaskie sandały to absolutny hit wiosenno-letniego sezonu. To must-have...
Lato w Top Secret to trzy zaskakujące i ciekawe style: Caribbean Island,...
Sto procent lnu, przyzwolenie na gniecenie, beże i szarości. Każdego roku...
Panowie, zaczyna sie wiosna, czas ruszyć do sklepów po zakupy. Moda...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.