Podziel sie!

sezon turystycznyZa nami majówka, która tradycyjnie rozpoczyna sezon wakacyjny. Gotowe są górskie szlaki turystyczne i plaże. Dziś zdradzamy ciekawe sposoby na weekendy i urlopy.

Stare przysłowie głosi "cudze chwalicie, swego nie znacie" i trzeba przyznać, że coś w tym jest. Większość Polaków woli zainwestować w podróże zagraniczne. Grecja, Hiszpania, Egipt, Tunezja czy Chorwacja to najlepiej sprzedające się vouchery wakacyjne. Nic dziwnego, że większość turystów wyjeżdża, gdy polskie lato przyzwyczaiło nas do deszczu i paskudnej aury, a rodacy do hałasu i śmieci. Czasem warto jednak skusić się na turystykę krajową i pozwiedzać ciekawe zakątki, a jest ich naprawdę sporo. Tylko jak się zabrać za planowanie?

Ustal cel!

Na dobry początek powinnaś ustalić cel z grupą lub osobą towarzyszącą. Po pierwsze, odpoczywać można w różny sposób: leżeć plackiem na plaży, łazić po górskich szlakach i zdobywać szczyty lub zwiedzać zamki, muzea i inne miejsca. Coraz modniejsze są alternatywne sposoby odpoczynku np. zakupy w Paryżu lub Londynie połączone ze zwiedzaniem kluczowych zabytków lub turystyka kulinarna. Ta ostatnia szczególnie przypadła Polakom do gustu, a polega ona na zwiedzaniu różnych rejonów świata pod kątem smakowania lokalnych przysmaków: win, serów, owoców morza itp. Hitem są też żeglarstwo, wakacje na rowerze lub agroturystyka. Coraz bardziej popularna staje się też SPA turystyka, która polega na leniuchowaniu w aromatycznych miejscach, gdzie eksperci dbają o nasze piękno i urodę. Masaże, maseczki, hydroterapia czy też specjalne zabiegi na ciało to tylko namiastka tego, co czeka na ciebie w wielu ośrodkach specjalizujących się w tego typu urlopach. Podczas gdy jedni kochają leżeć i nic nie robić, inni uwielbiają jazdę na rowerze, nordic walking, nurkowanie, czy inne formy rekreacji sportowej. Wszystko zależy od gustu, a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje.

Zaplanuj budżet

Planowanie budżetu wakacyjnego przypomina trochę kalkulacje inwestycyjne. Obliczasz, że wydasz 4.000, a potem łapiesz dwa mandaty, łamiesz nogę, psuje się samochód i nagle okazuje się, że wydałaś 8000 zł. Tak, czy inaczej warto zaplanować budżet i mieć nad nim kontrolę. Oblicz na jakie wakacje naprawdę cię stać i na jakie atrakcje możesz sobie pozwolić, a z których w tym roku musisz zrezygnować. Jeśli posiadasz małego szkraba lub więcej pociech, wybieraj miejsca i sposoby spędzania wolnego czasu, które uwzględniają potomstwo. Bieganie po wysokogórskich szlakach z narzekającym i płaczącym dzieckiem to średnia przyjemność i nawet najbardziej wytrwałych potrafi wyprowadzić z równowagi. Dostosuj wybór trasy do możliwości dzieci i własnych. Plażowanie z maluchem też wbrew pozorom nie musi być rajem. Spieczony na plaży dzieciak, potrafi dać się we znaki towarzyszom podróży i innym plażowiczom. Gdy masz już ustalony budżet, spraw ceny lokalnych atrakcji i wybierz te, na które możesz sobie pozwolić. W Polsce jest wiele tańszych od znanych kurortów i ciekawych miejsc np. Kaszuby, Góry Opawskie, Góry Stołowe czy wiele jezior, które znajdują się na terenie województw: lubuskiego, wielkopolskiego, czy kujawsko-pomorskiego. Warto prześledzić mapę i poszukać w sieci ciekawych miejsc.  

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Mają różne nazwy: cichobiegi, tenisówki, szmaciaki, trampki - jak kto...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...