Podziel sie!

zdrowe_plecyDużo czasu spędzasz przy komputerze? Zaczyna dokuczać ci ból karku i pleców? Zobacz ćwiczenia trenera Pure Fitness Renoma, które powinny pomóc!

Współcześnie każda z nas narażona jest na wyjątkowe kłopoty z kręgosłupem. Duża ilość czasu spędzona przy komputerze naraża nasz kręgosłup i nadgarstki na przeciążenia. Do nasilenia bólu i dyskomfortu przyczynia się niewłaściwa ergonomia pracy przy komputerze. Na szyjny odcinek kręgosłupa wpływa wiele czynników: niewłaściwa pozycja przed komputerem, brak ruchu, stres, niewygodna pozycja podczas snu. Podobnie jest z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, który także narażony jest w czasie pracy przed komputerem. Gdy ślęczysz nad laptopem, pochylasz głowę do przodu. Jeśli spędzasz tak kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, napinasz mięśnie karku, a to prowadzi do obciążenia. Czasami przy odchylaniu głowy do tytułu mogą się pojawić bóle, zawroty głowy, nudności, a nawet zaburzenia widzenia. Długotrwałe obciążanie kręgosłupa i niewłaściwa ergonomia pracy przy komputerze przyczyniają się do zmian zwyrodnieniowych.

Jak prawidłowo pracować?

Prawidłowa pozycja pracy i regularne ćwiczenia mogą pomóc ci w profilaktyce i zmniejszaniu objawów, a nawet ich całkowitej eliminacji. Na początku zwróć uwagę na swoje stanowisko pracy i zabawy przed komputerem. Monitor powinien stać na wprost oczu, tak aby górna jego krawędź znajdowała się kilka centymetrów powyżej linii wzroku. Zadbaj o właściwe, wygodne krzesło i oświetlenie. Przerywaj czas spędzony przed komputerem ćwiczeniami, które pokazuje trener i fizjoterapeuta z klubu Pure Fitness Renoma - Marek Purczyński!

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Planujesz kolację wigilijną? Chcesz ugościć bliskich w miłej atmosferze i...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.