Podziel sie!

zdrowe_plecyDużo czasu spędzasz przy komputerze? Zaczyna dokuczać ci ból karku i pleców? Zobacz ćwiczenia trenera Pure Fitness Renoma, które powinny pomóc!

Współcześnie każda z nas narażona jest na wyjątkowe kłopoty z kręgosłupem. Duża ilość czasu spędzona przy komputerze naraża nasz kręgosłup i nadgarstki na przeciążenia. Do nasilenia bólu i dyskomfortu przyczynia się niewłaściwa ergonomia pracy przy komputerze. Na szyjny odcinek kręgosłupa wpływa wiele czynników: niewłaściwa pozycja przed komputerem, brak ruchu, stres, niewygodna pozycja podczas snu. Podobnie jest z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, który także narażony jest w czasie pracy przed komputerem. Gdy ślęczysz nad laptopem, pochylasz głowę do przodu. Jeśli spędzasz tak kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, napinasz mięśnie karku, a to prowadzi do obciążenia. Czasami przy odchylaniu głowy do tytułu mogą się pojawić bóle, zawroty głowy, nudności, a nawet zaburzenia widzenia. Długotrwałe obciążanie kręgosłupa i niewłaściwa ergonomia pracy przy komputerze przyczyniają się do zmian zwyrodnieniowych.

Jak prawidłowo pracować?

Prawidłowa pozycja pracy i regularne ćwiczenia mogą pomóc ci w profilaktyce i zmniejszaniu objawów, a nawet ich całkowitej eliminacji. Na początku zwróć uwagę na swoje stanowisko pracy i zabawy przed komputerem. Monitor powinien stać na wprost oczu, tak aby górna jego krawędź znajdowała się kilka centymetrów powyżej linii wzroku. Zadbaj o właściwe, wygodne krzesło i oświetlenie. Przerywaj czas spędzony przed komputerem ćwiczeniami, które pokazuje trener i fizjoterapeuta z klubu Pure Fitness Renoma - Marek Purczyński!

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Wygraj bon 100 zł na zakupy w Vissavi. 
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...