Podziel sie!

pomidorki 510xOd lat chowasz pomidory w lodówce? To błąd! Czego jeszcze nie powinnaś trzymać w lodówce?

Od czasu powstania pierwszej lodówki i zamrażarki w nasze zarządzanie jedzeniem wkradły się stereotypy i błędy, które bezmyślnie powielamy. Jednym z nich jest pogląd, że pomidory dłużej przetrwają schowane w lodówce. Nic bardziej mylnego! Zimna temperatura w lodówce paradoksalnie przyspiesza psucie się pomidorów. Optymalna temaperatura dla pomidorów to 10-13 stopni, ale utarło się, że w lodówce są bezpieczniejsze. Lepiej trzymać pomidory w temperaturze pokojowej. Jeśli kupisz pomidory oszronione w supermarkecie, to powinnaś je od razu po umyciu zjeść. Takie pomidory szybko się zepsują i mogą ci zaszkodzić. Podobnie jest z ogórkami i papryką. Zdecydowanie lepiej przechowywać je w warunkach temperatury pokojowej, a nie w lodówce. Jabłka, ziemniaki i warzywa korzeniowe też lepiej przechowywać w warunkach piwnicznych, niż w lodówce. Ziemniaki w lodówce zaczną wchodzić w proces rozkładania skrobii do cukrów prostych i staną się słodkie. Cytrusów też nie powinno się chować do lodówki. Należy też unikać chowania do lodówki pieczywa, choć mrożenie pieczywa na 2-3 tygodnie jest jak najbardziej wskazane.

Które warzywa i owoce dobrze znoszą lodówkę?

 Na kilka dni (2-3) możesz w lodówce przetrzymać banany, ale raczej dojrzałe. Te zielone powinny raczej dojrzeć w temperaturze pokojowej. Sałaty i rzodkiewka znacznie lepiej znoszą temperaturę lodówki. Lekko przemarznięta brukselka smakuje lepiej. Lodówkę dobrze znosi kalafior, ale powinien być owinięty w folię lub papier. Kalafiora w lodówce można trzymać maksymalnie 7 dni. Nieco dłużej, bo 10 dni można przechowywać brokuły. W lodówce warto przechowywać też owoce o krótkiej trwałości np. maliny, truskawki itp. Szczypiorek, dymka czy seler naciowy najlepiej trzymać w szklance z wodą w lodówce - to pozwoli na dłużej zachować świeżość. 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Na rynku kryzys, a ubrania w sieciówkach drożeją. Już widać, że okrycia na...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.