Podziel sie!

ksylitolSezon bikini trwa. Każda z nas chce mieć szczupłą sylwetkę i płaski brzuch. Słodkie letnie desery, lody, słodzone napoje nie sprzyjają szczupłej sylwetce, dlatego czas pozanć jeden z sekretów szczupłych ludzi.

Nie od dziś wiadomo, że głównymi winowajcami otyłości i odkładania się tkanki tłuszczowej są cukier, tłuszcz i brak ruchu. Wystarczy odstawić cukier i gotowe! - radzą dietetycy. Łatwo powiedzieć - trudniej zrobić. Osobiście nie wyobrażam sobie np. kawy z mlekiem bez cukru. Bez cukru czuję wyraźny spadek energii, dlatego postanowiłam go zastąpić najlepszą alternatywą. Zanim zdecydowałam się zastąpić cukier ksylitoloem próbowałam np. Stevii. Niestety ani konsystencja, ani smak mnie nie urzekły. Sięgnęłam więc po ksylitol.

Co to jest ksylitol?

Ksylitol to pięciowęglowy organiczny związek chemiczny. Ma działanie przeciwpróchnicze. Zalecany jest diabetykom, ponieważ nie wymaga zbyt dużo insuliny do procesów metabolicznych. Posiada wielkrotnie niższy indeks glikemiczny od glukozy czy sacharozy. Światowa Organizacja Zdrowia nie wprowadziła żadnych ograniczeń ilości dziennych ksylitolu,co oznacza że jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Dodatkowym atutem ksylitolu jest likwidacja płytki nazębnej, która ma szkodliwy wpływ na nasze zęby. Pomaga w leczeniu jamy ustnej zakażonej drożdżakami typu Candida. Oba schorzenia aktywuje cukier w tradycyjnej postaci.  

Jeśli posiadasz w domu psa, to pamiętaj, że dla niego ksylitol może jest bardzo szkodliwy. U psa może nastąpić uszkodzenie wątroby a nawet zgon.  

Ile kosztuje?

Ksylitol powstaje z kory brzozy. Jest zatem zdecydowanie droższy niż zwykły cukier. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę nasze zdrowie i ograniczenie zbędnych kalorii bez odmawiania sobie słodkiej herbaty czy kawy, to warto zapłacić więcej. 250 gram ksylitolu kosztuje od 12 zł do 30 zł. Środek ten jest jednak bardziej wydajny niż cukier, choć konsystencję ma podobną do tradycyjnego cukru. To akurat dla mnie dość ważne, bo jak widzę słodziki w postaci proszku, to jakoś im nie ufam. 

Ksylitol jest jak na razie najlepszą alternatywą szkodliwego cukru. I Wam też polecam.

DSD

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Zuzanna Gułaj pracuje w klubie fitness Dynami we Wrocławiu, gdzie jako...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.