Podziel sie!

476169 67016101_510pxNiedoceniany w naszej kuchni pieprz doskonale działa na nasz układ pokarmowy. Chcesz wspomagać odchudzanie? Doprawiaj dania pieprzem!

Zacznijmy od gatunków. Najbardziej popularny w polskiej kuchni jest pieprz czarny. Aromatyczny i intensywny, powstaje z wysuszonych dojrzałych owoców. Mniej popularny - pieprz zielony stworzony jest z niedojrzałych owoców. Intensywny o specyficznym zapachu pieprz biały to przyprawa stworzona z tradycyjnych owoców pieprzu, które zostały obrane z czarnej skórki. Pieprz cayenne to specyfik o nieco mylącej nazwie. Powstaje bowiem z papryki cayenne, która jest bliską kuzynką papryk jalapeño. Coraz bardziej popularny pieprz kolorowy to mieszanka kilku przypraw. 

Bez względu na kolor - pieprz zawiera piperynę, czyli alkaloid o przeciwzapalnych i odkażających właściwościach. Piperyna wzmaga wytwrarzanie soków trawiennych, pomaga przy zaparciach, nudnościach, wzdęciach i zatruciach pokarmowych. Stąd m.in. popularność alkoholu pod nazwą pieprzówka.

Japończycy odkryli jednak znacznie bardziej wartościowe działanie pieprzu - pomaga w zatrzymywaniu działania genów odpowiedzialnych za powstawanie komórek tłuszczowych. Może zatem pomóc w odchudzaniu. Pieprz wzmacnia aż 1000-krotnie przyswajanie kurkuminy. Ma więc także działanie przeciwnowotworowe i przeciwazapalne. Wspomaga skuteczność chemioterapii.

DSD 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Historia literatury w Galerii Krakowskiej.
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...