Podziel sie!

dietujemy 510xTrudno wyobrazić sobie kobietę, której wiosenna aura nie wprowadza w optymistyczny nastrój. W końcu możemy uwolnić się od ciężkiej kurtki, niewygodnych butów i opinającej głowę czapki. Chciałoby się krzyknąć pełną piersią... Hurra! Urządzamy maraton do szafy, w której skrzętnie pochowana została ulubiona lżejsza garderoba z poprzedniego sezonu. Wertujemy i mierzymy, mrucząc tym samym pod nosem... to nie pasuje... za bardzo opina... w tym się nie dopnę...

Taksując sylwetkę w lustrze, nie bez złości, stwierdzamy, że pojawiły się boczki, uda są jakby większe, a brzuch to w ogóle tragedia. Zimny pot oblewa plecy. NIe bez powodu górujemy nad mężczyznami na drabinie ewolucyjnej, bowiem w momencie stwierdzenia problemu mamy już w głowie jego gotowe rozwiązanie. Stało się! Właśnie wypowiedziałyśmy wojnę zbędnym kologramom!

Trudne początki

Mówi się, że stwiedzenie faktu jest połową sukcesu. Niestety w temacie walki z nadwagą, to nie takie proste. Nie lubiąc utrudniać sobie sprawy, zamiast w specjalistycznych poradnikach szukamy w „googlach" informacji na temat diet. Po wpisaniu odpowiedniego hasła, pojawia nam się masa stron internetowych, oferujących gotowe rozwiązania. Teraz pytanie, którą wybrać? Kuszą oczywiście te, które obiecują szybki efekt, i rzekomy brak skutków ubocznych. Tylko jak to w rzeczywistości jest? Czy, żeby zrzucić odrobinę zalegającego tłuszczyku , naprawdę trzeba się głodzić?

Najważniejsza jest dobra taktyka

Na początku każdej rozpoczętej przez nas diety zarzekamy się, iż będziemy codziennie ćwiczyc i ograniczymy jedzenie. Przez kilka pierwszych dni, nawet dotrzymujemy słowa. Problem zaczyna się w momencie, w którym te starania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, bowiem waga ani drgnie. Wtedy nadchodzi moment kryzysu. Ale tak to już bywa na wojnie, że jak opadają morale żołdaków to i efekty są mizerne. Kochane, nie poddawajcie się tak łatwo. Po pierwsze może się tak dziać ponieważ, źle łączycie poszczególne składniki. W diecie nie chodzi o to aby się głodzić, tylko o to, aby w odpowiedni sposób łączyć ze soba pokarmy.

Choć ćwiczymy dużo, to jeśli zjadamy zbyt duzą ilość węglowodanów nasze starania spęzna na niczym. Węglowodany, mimo swojej bardzo ważnej funkcji jaka mają do spełnienia w ograniźmie człowieka - dostarczają energii, są składnikiem, który ogranizm podczas wysiłku spala w pierwszej kolejności. I tu tworzy się problem. Aby tłuszczyk zaczął znikać, trzeba ograniczyć ilość spożywanych cukrów złożonych. Spokojnie, na początku usuńcie z jadłospisu słodycze, białe pieczywo, wszelkiego rodzaju tłuszcze do smarowania pieczywa. Byloby wspaniale gdybyście (jeśli słodzicie), zmniejszyły ilość dosypywanych do kawy czy herbaty łyżeczek cukru - a w ostateczności w ogóle przestały go uzywać. Jeśli stanowi to dla Was zbyt duże wyzwanie to proponuję zamiast cukru sięgnąć po słodzik.

Słodycz- słodyczy nie równa

Najczęściej kojarzony z aspartamem lub cyklaminianem sodu. Jeśli już same nazwy wywołują u Was dreszcze to możecie zaopatrzyć się w zdecydowanie droższy (ok 25 zł - 200 tabletek) ziołowy słodzik zwany STEWIĄ. Nie zawiera ona żadnych pseudorakotwórczych związków, jest bezpieczny dla ogranizmu i słodszy od zwykłego cukru.

Co jeść aby być sytą i nie utyć?

Przede wszystkim nalezy skupić uwagę na białku. W dodatku gotowanym na parze. Pierwsze skojarzenie dieta DUKANA. Niekoniecznie. Białko jest podstawowym budulcem ludzkiego ogranizmu więc jego większe spożywanie nie powinno zaszkodzić, a spowoduje, że przez dłuższy czas będziecie syte. Internet oferuje całą gamę przepisów na kurczaczki, indyczki i warzywka, które można przyrządzać na wiele sposobów, tak by ostatecznie było smacznie i zdrowo. Koniecznie zwracajcie uwagę na to jakie produkty kupujecie. Czytajcie etykiety. To na nich zawarte są informacje o ilości białka, tłuszczów, węglowodanów itd. zawartych w wyrobie. Tu polecić należy tzw. ich formę w wersji ight. np.: nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu. Z początku postarajmy się ograniczyć ilość spożywanych owoców. Mimo, że to cukry proste, to jednak węglowodany,

5 posiłków dziennie i hektolitry wody

Kolejnym krokiem jest ustalenie określonych godzin, w krórych będziecie przyjmowac pokarmy. Po pewnym czasie organizm przywyknie, i sam będzie domagał się jedzenia. Koniecznie stwórzcie dla siebie indywidualny jadłospis. To dzięki niemu, posiłki nie bedą monotonne i pozwolą wytrwać do uzyskania założonego celu. Nie zapominajmy o wodzie, która jest niezbędnym płynem, potrzebnym do życia. Starajmy się dziennie wypijać min. 2 litry wody mineralnej. Na szczęście w okresie wiosenno - letnim będzie to zdecydowanie łatwiejsze, bowiem wysokie temperatury zwiększają pragnienie.

Podsumowując, obserwujmy swój ogranizm, bo to właśnie on daje nam jednoznaczne sygnały, gdy coś złego zaczyna się dziać z naszym ciałem. Nie bójmy się cyklicznych badań i mierzenia wagi. Nie ma idealnego przepisu na utrate wagi. Każdy organizm jest inny i inaczej będzie reagował na restrykcyjne zmiany w sposobie żywienia. Jedno jest pewne, żadna dieta nie pomoże jeśli nie skupimy się na efekcie końcowym. Bądźmy wytrwałe w swych zamierzenaich i cieszmy się w przyszłosci wspaniałą figurą, a zdrowe odżywianie niech stanie się naszym nawykiem.

Anna Dryja

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Znalezienie oryginalnej nazwy dla tworzonej marki to nie lada wyzwanie dla...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.