Podziel sie!

(c) Paulina KolondraAffogato to błyskawiczny deser. Błskawiczny, ale i efektowny.

Ta część z Was, która śledzi mój profil na Facebooku wie, że w tygodniu do mojej kolekcji książek kulinarnych dołączyła książka Jamie'go Oliver'a "30 Minut w Kuchni". Pod moim wpisem pojawiły się ciekawe komentarze i rozpoczęła się dyskusja na temat tego jakie przepisy kulinarne ceni sobie większość czytelników. Czy są to przepisy zaskakujące, a jednocześnie pracochłonne, wymagające spędzenia połowy dnia w kuchni, z jednocześnie spektakularnym finałem? Czy może szybkie i łatwe przepisy, które może nie są aż tak bardzo odkrywcze, ale umozliwiają przygotowanie posiłku w bardzo krótkim czasie?

Ja osobiście uważam, że obie pozycje są potrzebne. Książka Jamie'o jest dla mnie o tyle cenna, gdyż do tej pory większość mojej biblioteczki stanowiły raczej książki należące do pierwszej z wymienionych kategorii. I choć bardzo lubię gotować w weekendy, to brakowało mi alternatywy i pomysłów, na szybkie, zdrowe (to słowo należy tu podkreślić) i łatwe dania, które mogłabym przyrządzić nawet wtedy, kiedy po całym dniu pracy wracam padnięta do domu.

Mam wrażenie, że książka Jamie'go wymaga szerszej recenzji więc wrócę jeszcze do tematu.

Affogato to błyskawiczny deser. Błskawiczny, ale i efektowny. Ze względu na to, że nie znalazłam w sklepach czeremchy amerykańskiej użyłam wiśni i mam wielką nadzieję, że tym samym nie popełniłam wielkiej zbrodni na tym deserze :) Affogato to idealna propozycja dla tych, którzy zaskoczeni przez wizytę znajomych zastanawiają się co tu postawić na stole. Większość tych składników przeważnie mamy w domu, a przechowywanie lodów i wiśni nie powinno stanowić problemów. Od dzisiaj ja też zamierzam chomikować te składniki i raczyć się tym deserem, kiedy tylko przyjdzie mi na niego ochota.

 

 

 

Paulina Kolondra

Więcej przepisów oraz zdjęć Pauliny znajdziesz na http://www.paulinakolondra.pl/blog/ 

 

 

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Interesująca fabuła, szczęśliwe zakończenie i dawka dowcipnych dialogów -...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.