Podziel sie!

shutterstock 174506843Chcesz zmienić kolor włosów, nie nadszarpując przy tym mocno swojego budżetu? Nie musisz wcale iść do salonu fryzjerskiego i wydawać pieniędzy na koloryzację. Sama możesz dokonać metamorfozy we własnym domu przy niewielkich kosztach!

Myśl o samodzielnym farbowaniu włosów budzi w nas obawy, czy aby na pewno podołamy zadaniu i uzyskamy pożądany efekt. Zwłaszcza jeśli zabieramy się do tego pierwszy raz. Dla pań, które wcześniej dokonywały już samodzielnie koloryzacji i przekonały się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują", podchodzą do zadania rutynowo i bez większych zawahań. Do wszystkiego trzeba nabrać wprawy – nie osiągniemy tego, jeśli nie zrobimy pierwszego kroku i nie podejmiemy wyzwania. Zatem do dzieła!

Praktyczne wskazówki

Przygotuj sobie zestaw, który przeznaczony będzie wyłącznie do farbowania włosów: miseczkę (nie metalową) do mieszania farby, pędzelek do nakładania mieszanki, grzebień do rozdzielania pasm, spinkę i ręcznik. Istnieją również farby niewymagające uprzedniego mieszania składników, które aplikować można bezpośrednio z tubki. Do zestawu potrzebne będą również jednorazowe rękawiczki, ale te dołączane są praktycznie do każdej farby. Przystępując do koloryzacji, przestrzegaj zawsze instrukcji dołączonej do opakowania i trzymaj na głowie preparat przez okres zgodny z zaleceniami. Czas mierz od momentu nałożenia ostatniej warstwy. Nakładanie farby pasmami zapewni dokładne pokrycie włosów przy skórze i w trudno dostępnych miejscach. Nanoszenie mieszanki zacznij od środka głowy w kierunku karku, a następnie w pozostałych jej częściach. Pamiętaj, aby chronić ubranie przed zabrudzeniem i przykryć ramiona ręcznikiem. Po odczekaniu odpowiedniego czasu spłucz dokładnie farbę letnią wodą do momentu, aż będzie czysta (na początku spłukiwania będzie zabarwiona od farby). Następnie nałóż na włosy regenerującą odżywkę, znajdziesz ją w opakowaniu w zestawie z farbą. Po skończonym zabiegu wysusz włosy - najlepiej chłodnym strumieniem powietrza. Chłodny powiew sprawi, że łuski włosa zamkną się i wygładzą, a kosmyki będą bardziej lśniące. Pozostałe na skórze zabarwienia w okolicach nasady włosów zmyj jak najszybciej mleczkiem do demakijażu. Aby uniknąć śladów farby, przed koloryzacją możesz nasmarować narażone na zabrudzenie miejsca tłustym kremem lub wazeliną.

By farbowanie stało się przyjemnością

Minęły czasy platynowego blondu. Jeśli chcesz być blondynką, wybierz ciemny lub beżowy blond. Jeśli marzysz o takich włosach, ale masz obawy, jak sobie poradzisz z farbowaniem w domu, zastosuj np. farbę beżowy blond, którą oferuje L'Oreal z serii Sublime Mousse. Jej zaletą jest to, że nakłada się jak szampon w postaci pianki i aplikacja nie sprawi ci żadnego problemu. Dostępne są również inne odcienie blondu lub brązu – w zależności od osobistych preferencji. Możesz także poprosić o pomoc mamę, córkę lub przyjaciółkę. Z pewnością chętnie wesprą cię, a przy okazji spędzicie przyjemne popołudnie w kobiecym wydaniu.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Pierwszy raz przygotowujesz śniadanie i nie masz pojęcia jak się za to...
Typ Królewny Śnieżki, czyli bardzo jasna cera, ciemna oprawa oczu, ciemne...
O tym, że w tym sezonie stawiamy na kolor karmelowy piszą wszyscy znawcy...
"Euphoria" to kolejna odsłona kolekcji The Italian Touch. Styliści...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.