Podziel sie!

shutterstock 178572014Zima to nie najlepszy okres dla właścicielek skóry suchej. Jednak zamiast lamentować nad nieestetycznie prezentującą się cerą, podejmij kilka prostych kroków, które pomogą ci przetrwać trudny okres.

Twoja skóra tyle razy mierzyła się z trudnymi sytuacjami. To właśnie trochę wiatru i deszczu plus lekki mróz miałby ją pokonać? Nic podobnego. Zamiast chować się za obszernymi golfami i kapturami, naucz się radzić sobie w takich warunkach. Musisz tylko poznać kilka niezbyt skomplikowanych trików, aby i zimą wyglądać pięknie.

Chroń skórę dłoni!

Przede wszystkim pamiętaj, że najstaranniejszej pielęgnacji wymagają te partie ciała, które są bezpośrednio wystawione na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a zazwyczaj są to ręce i twarz. Oczywiście te pierwsze możesz ukryć pod ciepłymi rękawiczkami, ale te nie pozwalają korzystać chociażby ze smartfona. Na wszelki wypadek zaopatrz się więc w dobry ochronny krem do rąk, a od czasu do czasu zafunduj dłoniom odżywczą maskę – może być przygotowana ze składników, które każda z nas ma w kuchni (np. avocado czy miód).

A co z twarzą?

Jeśli chodzi o twarz, wymaga ona jeszcze więcej uwagi. Zacznij od łagodnego usunięcia zanieczyszczeń, bo tylko w ten sposób umożliwisz odpowiednie działanie składnikom zawartym w kosmetykach nawilżających. Pamiętaj, aby nie używać żeli czy toników wysuszających – zwracaj uwagę, aby nie zawierały mydła i alkoholu oraz aby miały jak najmniej sztucznych składników. Następnie dobierz osobny krem na dzień i na noc – ten pierwszy powinien ochronić twoją twarz, drugi natomiast ma wspomagać procesy odnowcze. Także w tym wypadku nie zapominaj o maseczkach – odpowiednie będą zwłaszcza te dostarczające twojej skórze witamin.

Zagrożenia z każdej strony

Nie zapominaj też, że na suchość skóry wpływają nie tylko wiatr i mróz, ale też choćby ogrzewanie czy klimatyzacja. Dlatego musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację całego ciała. Jeśli nie wiesz, jak zmniejszyć suchość skóry, wybierz konkretną linię kosmetyków, np. Garnier, która pozwoli ci skutecznie walczyć z problemem.

Oczywiście najlepiej będzie, jeśli przy okazji zadbasz o właściwą dietę i nawodnienie organizmu. Pamiętaj, że tylko kompleksowe podejście zapewni ci całkowity sukces! A przecież wcale nie wymaga ono tak wiele...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Auto osobowe nie zawsze ma tak wielki bagażnik, jak sobie tego życzymy....
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...