Podziel sie!

eyeliner 510xModa na kreski w makijażu nie przemija nigdy. Warto więc mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej jeden eyeliner, którym szybko i precyzyjnie wykonamy trwały i elegancki makijaż. Przeczytaj i dowiedz się, jaki eyeliner będzie najlepszy dla Ciebie!

Wybór eyelinera nie jest wcale łatwy. Producenci kosmetyków proponują różnorodne rozwiązania: eyelinery w żelu, w pisaku, w formie tuszu z pędzelkiem, a nawet eyelinery w postaci... sypkiej. Nieprzemyślany i nietrafiony zakup może już na początku skutecznie zniechęcić do malowania kresek, dlatego na zakupy zabieramy dziś specjalistę – Martę Morawiecką – wizażystkę i nauczycielkę wizażu.

Dla początkujących

„Dla niewprawionej w malowaniu ręki najlepszym rozwiązaniem są eyelinery w pisaku" – przekonuje Marta. „Łatwo można nimi namalować cieniutką kreskę zupełnie tak jak tradycyjnym flamastrem". Jeśli więc nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie w malowaniu kresek, taki eyeliner na początek będzie dla Ciebie idealny". Pisaki do kresek znajdziesz w ofercie np. Kobo Professional (20 zł), Maybelline (20 zł) czy też Bobby Brown (90 zł).

Dla ciekawszego efektu

Kiedy Twoja ręka nieźle już radzi sobie z malowaniem kresek, sięgnij po eyeliner w formie tuszu. Posiada on pędzelek, który – co prawda – wymaga nieco wprawy, ale stwarza też spore możliwości. „Eyelinery, które zakończone są miękkimi pędzelkami, pozwalają łatwiej manewrować i wyginać kreskę w różne strony" – tłumaczy wizażystka. Eyelinery te są bardzo popularne i znajdują się w ofercie niemal każdej marki kosmetycznej. Spróbuj np. eyelinera z Sephory (30 zł) bądź z Gosha (40 zł).

Dla podwyższonej jakości

Ostatnim pomysłem firm kosmetycznych są eyelinery w żelu i w kremie. Znajdziesz je w ofercie marek takich jak: Inglot (35zł), MAC (70 zł) lub Bobby Brown (90 zł). Kosmetyk ukryty jest w słoiczku, więc koniecznym jest zaopatrzenie się również w dodatkowy pędzelek do jego aplikacji. „Do eyelinera w żelu wybieraj pędzelki ze sztucznego włosia. Grubość pędzelka zależy od grubości kreski, jaką chcesz uzyskać. Lepiej kupić cieńszy pędzelek i nanosić nim kilka warstw eyeliner niż od razu narysować za grubą kreskę zbyt grubym pędzelkiem" – radzi Marta Morawiecka. Eyelinery w żelu mają jednak tę wadę, że szybko wysychają w opakowaniu. „Warto więc pamiętać, by zaraz po użyciu eyelinera w żelu szybko zakręcić słoiczek. Im bardziej suchy będzie kosmetyk, tym trudniej będzie Ci narysować estetyczną kreskę" – przestrzega wizażystka.

Dla każdego

Na koniec warto pamiętać o ciekawym tricku wizażystów, który zdradziła nam Marta: malowanie kresek dobrze jest zacząć od przygotowania szkicu precyzyjnie zatemperowaną kredką do oczu. Wówczas łatwiej skorygować linię, a na tak przygotowanym szkicu poprowadzenie kreski każdym rodzajem eyelinera nie powinno Ci już sprawiać większego kłopotu.

Aneta Winiarska

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Do tej pory hitem wakacji Polaków były Egipt, Turcja, Tunezja, Chorwacja i...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.