Podziel sie!

altZimą dłonie są wysuszone, przemarznięte i zniszczone. Co robić by były gładkie i piękne?

Najczęściej popełniany błąd przez Polki to niedosuszenie rąk po umyciu. Zimą jest to szczególnie ważne ze względu na zmiany temperatur. Zimą należy nosić rękawiczki, a jeśli dłonie są odmrożone, to trzeba zgłosić się do dermatologa. Warto sięgnąć po zabieg migdałowy w salonie kosmetycznym. Jest on powiązany z peelingiem i maską na dłonie. Bardzo dobre efekty przynosi  zabieg parafinowy, który wygładza i odświeża skórę. Wbrew pozorom, skóra dłoni i zadbane paznokcie to elementy, na które często zwracamy uwagę. Wiele kobiet w licznych badaniach mówi, że jedna z pierwszych cech na jakie zwracają uwagę u mężczyzn, to właśnie zadbane, czyste i miłe w dotyku ręce. Dłonie są też ważnym elementem w świecie biznesu. Mocny uścisk dłoni świadczy o pewności siebie, a zadbane ręce o kulturze osobistej. Od tego często zależy sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego warto o nie dbać. Na co dzień narażone są na zniszczenia mechaniczne ze względu na kontakt ze środkami chemicznymi i zbyt dużą styczność z wodą.

Suche jak pieprz

Gdy skóra na twoich dłoniach pęka, oznacza to ich przesuszenie. Zwykle powodem takiego stanu skóry jest brak witaminy A. Dlatego warto uzupełnić swoją dietę w produkty bogate w witaminę A, a w razie konieczności stosować witaminy w postaci kapsułek. Można też nasmarować dłonie maścią z witaminą A. Zostaw grubą warstwę kremu na dłoniach i na noc załóż bawełniane rękawiczki. Rano twoja skóra będzie gładka i miła w dotyku. Unikaj suszarek do dłoni w toaletach publicznych. To bardzo wysusza skórę.

Wstydliwy problem

Często mamy też skłonności do nadpotliwości rąk. Zwykle ma to miejsce w sytuacjach stresowych takich jak egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, czy biznesowa. Tutaj mogą pomóc łagodne preparaty na uspokojenie. Warto też przed ważną rozmową przetrzeć dłonie chusteczką. Utrapieniem dla kobiet są łamiące się paznokcie. Jeśli masz tendencję do łamania się paznokci, zadbaj o dietę bogatą w witaminy, żelazo i cynk. Do czasu kiedy twoje paznokcie odzyskają kondycję, piłuj paznokcie na krótko. Wtedy twoje paznokcie będą wyglądać estetycznie i będą równe względem siebie. Już wkrótce w naszym domowym ABC maseczki i specjalne kąpiele dla dłoni i paznokci, które możesz wykonać sama.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Mówi się, że zamsz to materiał królewski. Wzbudza podziw, jest delikatny,...
Pełne kolorów, masywne i z charakterem - takie będą buty tej jesieni....
Była kobietą sukcesu, wielką ikoną mody, jednym z symboli XX w. Marka...
Jesienne kurtki pojawiły się już nie tylko w sklepach, ale i na ulicach....
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.