Podziel sie!

tuszWiemy jak ważne jest dobrze podkreślone oko. Często jednak nie mamy czasu, żeby dobrze wytuszować rzęsy. Nie umiemy dobrać właściwej mascary, a w sytuacji wzruszenia lub deszczu, martwimy się o efekt zoombi. Może więc warto zainwestować w półpermanentne tuszowanie rzęs.

W kosmetyce rozwój technologiczny jest zatrważający. Coś, co wydawało się niemożliwe kilka lat temu, szybko pojawia się na rynku spełniając najbardziej wzniosłe oczekiwania klientek. Do tej pory mogłyśmy jedynie skorzystać z makijażu permanentnego brwi i oka, teraz możemy na 3 tygodnie być spokojne o nasze rzęsy. Może się to okazać szczególnie przydatne np. podczas wyjazdu na urlop. Półpermanentne tuszowanie rzęs to zabieg przeznaczony do wykonywania wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych przez odpowiednio przeszkolone kosmetyczki. Nie powinnaś próbować sama ani decydować się na zabieg w podejrzanych miejscach. Zabieg polega na nałożeniu na naturalne rzęsy klientki semipermanentnego tuszu np. marki MYscara, który po wyschnięciu staje się wodoodporny a jednocześnie jest znacznie lżejszy od zwykłego tuszu do rzęs zachowując jego elastyczność. Taki zabieg zapewnia pięknie wytuszowane, odporne na wodę i nierozmazujące się rzęsy, które utrzymują się przez okres do 3 tygodni. Dzięki nakładaniu wielu cieniutkich warstw preparatu możemy uzyskać praktycznie dowolny wygląd rzęs. Po okresie 3 tygodni produkt musi zostać zmyty w salonie!!! Jednak można powtórzyć cały zabieg i znów cieszyć się kuszącym spojrzeniem przez kolejne 3 tygodnie.

Zalety

Przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji możemy cieszyć się pięknym spojrzeniem bez używania w pośpiechu tuszu do rzęs. Dodatkowo rzęsy nie są zbyt mocno obciążone, co często spotykane jest przy użyciu tradycyjnej maskary. Możemy się cieszyć głębokimi, naturalnie czarnymi rzęsami przy zachowaniu naturalnej giętkości niezbędnej dla prawidłowego wzrostu. To ważne, bo wiele z nas niszczy rzęsy, które wcale nie tak szybko odrastają. Największym jednak atutem semipermanentnego tuszowania rzęs jest wodoodporność. Basen, kąpiel, siłownia - wszędzie możesz się cieszyć pięknym i kuszącym spojrzeniem. Przy pomocy takiego zabiegu można pogrubić i zagęścić rzęsy. Znika też problem nierównomiernego rozłożenia tuszu na górnych i dolnych rzęsy.

Wady

Dość ważnym minusem są przeciwwskazania. Jest ich dość sporo, co wyklucza dużą grupę użytkowniczek. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być: ciężkie zaburzenia skóry w okolicy oczu, zapalne choroby skóry w okolicy oczu, infekcyjne choroby skóry w okolicy oczu, choroby oczu, zapalenie powiek, niedawne operacje oczu, wszelkie choroby/zaburzenia powodujące drżenie, tiki lub nieprzewidywalne ruchy. Z takiej metody koloryzacji rzęs nie mogą też skorzystać osoby po chemioterapii, chore na tricholotillomanię lub silną klaustrofobię. Ograniczaniem do zabiegu są też łzawienie, alergie, astma, itp.
Dla niektórych minusem może być też cena. Zabieg kosztuje od 80-100 zł. Gdyby jednak przeliczyć koszt dobrej maskary i płynów do demakijażu, a także wziąć pod uwagę, że tusz średnio powinno się używać 3 miesiące i wymienić na nowy - może się okazać, że warto w zabieg zainwestować. Wszystko zależy od tego jak bardzo zależy Ci na komforcie pięknych rzęs w każdym momencie, nawet bez wkładania w to czasu i wysiłku.

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Znalezienie drugiej połowy do łatwych nie należy. Statystyki dowodzą, że...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...