Podziel sie!

Dla kogo laserowy peeling frakcyjny?Stosunkowo nowym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych jest laserowy peeling frakcyjny. Przekonaj się, czy i ty możesz z niego skorzystać.

Jak sama nazwa wskazuje, laserowy peeling frakcyjny wykorzystuje rozszczepioną wiązkę lasera do naświetlań skóry. Tworząc wiele mikroskopijnych otworów, pobudza on skórę do odnowy i intensywnej produkcji kolagenu.

Podczas jednego zabiegu naświetlaniu poddana zostaje tylko niewielka, kilkuprocentowa część powierzchni, dzięki czemu zabieg jest mniej inwazyjny i skrócona zostaje rekonwalescencja.

Aby uzyskać zadowalający efekt, zaleca się serię zabiegów, tak żeby stopniowo poddać naświetlaniom jak największą powierzchnię skóry. Czas trwania oraz moc użytego lasera dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Warto wspomnieć, że przy wyższej mocy lasera skóra zostanie uprzednio znieczulona tak, aby złagodzić ewentualne przykre odczucia podczas naświetlań.

Dla kogo jest peeling frakcyjny?

Jest to zabieg polecany osobom, które chcą spłycić zmarszczki, blizny lub rozstępy skóry. Dobrze sprawdzi się on także przy pielęgnacji skóry dojrzałej (na przykład wiotkiej, z przebarwieniami) oraz skóry zniszczonej od nadmiernego opalania. Peeling frakcyjny proponujemy również osobom borykającym się z problemem rozszerzonych porów.

Kto nie może skorzystać z tego zabiegu?

Przeciwwskazaniami do peelingu frakcyjnego są:

 •  świeża opalenizna,
 •  stosowanie leków powodujących zwiększoną wrażliwość na światło,
 •  terapia doustna sterydami lub izotretynoiną (np. lek Roaccutane),
 •  skłonność do bliznowców,
 •  zaburzenia krzepliwości krwi,
 •  aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 •  przewlekłe dermatozy (choroby skóry) zapalne, np. atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca,
 •  mniej niż 4 tygodnie od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym,
 •  nowotwory skóry,
 •  ciąża i okres karmienia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnuj z opalania się. W dniu zabiegu powinnaś wypić przynajmniej 1,5 litra wody.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po laserowym peelingu frakcyjnym twoja skóra może być zaróżowiona, ciepła i lekko opuchnięta (może przypominać skórę po nadmiernym opalaniu). Nie powinnaś

się jednak obawiać, bo jest to naturalna reakcja na działanie lasera, która mija zwykle po kilkunastu godzinach.

Osoba wykonująca zabieg poinformuje cię po jego zakończeniu, jak powinnaś prawidłowo pielęgnować skórę. Typowe zalecenia po zabiegu to:

 1. unikanie gorącej kąpieli bezpośrednio po zabiegu,
 2. stosowanie chłodzących okładów,
 3. kilkukrotne nawilżenie skóry,
 4. unikanie silnego nasłonecznienia przez kilka dni po zabiegu,
 5. stosowanie kremów z wysokim filtrem UV (faktor 30 lub większy),
 6. picie dużej ilości wody,
 7. unikanie zbyt gorących kąpieli i sauny.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt przeciwzmarszczkowy utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy po zabiegu i jest on ściśle związany z pobudzeniem produkcji kolagenu.

Czas trwania i cena zabiegu

Zabieg ten może trwać od pół godziny do nawet 2,5 godziny. Natomiast samo naświetlanie laserem trwa zwykle około 5-20 minut. Za peeling frakcyjny zapłacimy od 300 zł za partię ciała (np. policzek) do 2000 zł za całość (np. cała twarz).

Anna Ankowska

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

...do szycia! W czasach kiedy mnogość sklepów sieciowych sprawia, że...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.