Podziel sie!

młoda modaMarzysz o stworzeniu idealnej szafy dla swojego malucha, ale brakuje ci czasu i ochoty na zakupy? Stylista dzieci i niemowląt przyjdzie z odsieczą!

Relikty minionych czasów

Dawno, dawno temu, pewnej srogiej zimy, kiedy miałam nieco ponad 100 cm wysokości, niekwestionowanym hitem mojego przedszkola były kozaki firmy „Relax". Szczęśliwym trafem para pięknych czerwono-czarnych butów stała się moją własnością. Nie muszę chyba dodawać, że całe przedszkole takie obuwie miało, a przynajmniej mieć chciało. Niektóre z dzieci wchodziły w posiadanie nawet kilku par w różnych wersjach kolorystycznych, wzbudzając tym samym zazdrość wśród reszty gawiedzi. Dziś z rozrzewnieniem wspominam zamierzchły krzyk mody, lekceważąc sceptyczne głosy krytykujące trudności w zakładaniu butów lub ich traktorową podeszwę uniemożliwiającą ślizganie się. Było, nie było, nikt nie może zaprzeczyć, że „Relaksy", jak się o nich mówiło, urosły do miana klasyka dziecięcego obuwia. Tymczasem minęło kilka ładnych lat i niektóre z nas same zastanawiają się, w co przyodziać swoje pociechy. Na szczęście puste sklepowe półki to już historia, a ubrania i buty po starszym bracie przestały być koniecznością. Jednak z drugiej strony nadmiar obowiązków odbiera nam siły i chęci, by szafom dzieciaków przyjrzeć się uważnym okiem.

Nie tylko dla bogatych

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o shoppingu dla dzieci i niemowląt, pomyślałam: „Fanaberie, no, ale kto bogatemu zabroni?" Szybko okazało się jednak, że oferta przygotowana przez dziecięcych stylistów skierowana jest nie tylko do leniwych zamożnych. Potencjalnymi klientami są wszyscy, którzy chcieliby stworzyć pociechom właściwą garderobę, odpowiednią do ich potrzeb i osobowości, a nie mają czasu i głowy do zakupów. Stylistki, Karina Zielińska i Joanna Grzanko z Stylovely.pl, na swojej firmowej stronie wyjaśniają: „Pomożemy umiejętnie i efektywnie zrobić zakupy, unikając wydawania pieniędzy na zbędne rzeczy. Pośrednicząc w zakupach w ekonomiczny sposób stworzymy gotowe zestawy, wygodne i dobrane odpowiednio do wieku dziecka. Kreujemy indywidualny, dziecięcy styl, nie przebieramy dzieci, nie stylizujemy na dorosłych." I jeszcze rady dla przyszłych rodziców „(...) co warto kupić, a z czym warto zaczekać, by przywitać malucha na świecie i nie zagubić się w gąszczu wieszaków" – doradzi kreatorka wizerunku, Małgorzata Przyłęcka z Mini-styl.pl.

Ile to kosztuje?

Dzięki profesjonalnej pomocy stylisty można ograniczyć czas spędzony w dziale „kids", wydatki i trochę zmartwień. Za usługę podstawową – przegląd szafy i zakupy zgodne z potrzebami, upodobaniami i sylwetką malca – zapłacimy ok. 200-300 złotych za pierwsze cztery godziny. Każda następna godzina to przyjemność rzędu 50-80 złotych. Pozostałe usługi, jak stworzenie stylowej wyprawki dla niemowlaka (w tym kupno ubranek i akcesoriów) czy ministylizacje do sesji fotograficznych, wyceniane są indywidualnie. Podobnie przygotowanie wizerunku dziecka na konkretną okazję – chrzest, komunię, bale karnawałowe albo inne uroczystości rodzinne.

Hit czy kit?

Profesjonalny stylista dla dzieci to w Polsce raczkujący trend. Co z niego wyrośnie i czy wpisze się on na dobre w naszą rzeczywistość, trudno jednoznacznie przewidzieć. Póki co, zyskuje tylu przeciwników, co zwolenników. Podobnie jak kozaki firmy „Relax".

Nina Czerwonka

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Każda z nas marzy o ślubie idealnym. Jednak często przygotowania do tego...
Początek roku szkolnego już za pasem! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy...
O tym, że w tym sezonie stawiamy na kolor karmelowy piszą wszyscy znawcy...
Nowe kolekcje potrafią przyprawić o prawdziwe emocje. Dlaczego...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...