Podziel sie!

altPisaliśmy już dla Was o tym, jakie kolory i jakie makijaże pasują poszczególnym typom urody. Dziś więcej o barwach chłodnych i ciepłych. Jak je dobierać?

Wydawałoby się, że kolor to sprawa prosta. Od najmłodszych lat uczymy się kolorów, rysujemy i malujemy w przedszkolu i szkole. Każda kobieta jednak wie, że kolor jest elementem złożonym i często dyskusyjnym. Kolor to wrażenie, na które składają się właściwość przedmiotu, wynik oświetlenia i ludzkiego oka. Barwa odbierana jest subiektywnie, dlatego tak często dochodzi do kłótni na tle opinii co do tego jaki kolor ma dany przedmiot. Największy problem pojawia się w określeniu, który kolor jest ciepły, a który chłodny. Bardzo ogólne wyjaśnienie jak rozpoznać ciepło koloru tłumaczy, że kolory ciepłe mają mają dużą nutę żółtego w sobie. Kolor zimny ma w sobie więcej podkładu niebieskiego. Każdy kolor może wystąpować w tonacji chłodnej i zimnej. Nawet żółty może być chłodny, a niebieski ciepły.

Wybór kolorów

Każda z nas została wyposażona przez naturę w naturalny kolor skóry, włosów i oczu. Czasem trudno jednoznacznie ocenić z jaką porą roku mamy do czynienia. W trudniejszych przypadkach, radzimy wybrać się do fachowca, najlepiej wizażystki, która ma duże wyczucie estetyczne i potrafi ocenić jakim typem urody jesteśmy i w jakiech kolorach będzie nam do twarzy. Najbardziej chłodnym typem urody jest Lato. Pani Lato wygląda zankomicie w kolorach przygaszonych, rozmytych i pastelach. Zima też doskonale czuje się w kolorach zimnych, ale wyrazistych. Doskonale jej w kontrastach, połączeniach typu biały-czerwony-czarny. Najbardziej ciepłym typem urody jest jesień, dlatego ona doskonale podkreśla swoją urodę właśnie ciepłymi kolorami. Czarny kolor dla Jesieni właściwie nie powinien istnieć. Kolorem, który zastąpi czarny powinien być brąz. Wiosna lubi soczyste, żywe i ciepłe kolory. Brzoskwinie, łososie, korale, soczyste zielenie są dla niej! Tak naprawdę każda pora roku ma bardzo szeroką paletę barw także spokojnie można wybrać dla siebie gamę kolorów.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Coraz więcej polskich marek zdobywa świat mody. Ostatnio miałam okazję...
Wiesz jakie barwy najczęściej nie pasują do urody Polek? Jeśli nie, to...
Typ Królewny Śnieżki, czyli bardzo jasna cera, ciemna oprawa oczu, ciemne...
Dziś pierwszy z cyklu pakiet Must Have dla Was. Co królować będzie w tym...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...