Podziel sie!

Manish_AroraProjektanci już od dawna biorą udział w wyścigu na najbardziej pomysłowe przedstawienie swoich kolekcji. Podczas paryskiego tygodnia mody w czołówce rywalizacji o skupienie uwagi świata mody znalazł się indyjski projektant Manish Arora.

Otwierająca pokaz modelka agencji ELITE Alice Burdeu za sprawą groźnie wyglądającego magika pojawiła się w klatce, w której chwilę wcześniej płonął ogień. Z kolei Charlotte Free, zasilająca szeregi agencji ING, w połowie pokazu wyłoniła się z oszklonej, wcześniej pustej skrzyni. Najwyraźniej Charlotte spełniłaby się w roli asystentki iluzjonisty - kończąc pokaz z uśmiechem na twarzy, machała do widowni, gdy brodaty czarodziej przedzielał ją na pół.

Projekty Arory nigdy nie były proste i konwencjonalne, wystarczy przypomnieć sobie sukienkę, którą założyła raperka Niki Minaj na galę rozdania Amerykańskich Nagród Muzycznych w 2010 roku. Kreacja z kolekcji wiosna/lato 2011 w kolorze cukierkowego różu pokryta była licznymi zdobieniami ze złota, a z okolic talii wypuszczono złote pazury, ciągnące się aż do ud. Dlatego wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że znana ekscentryczność i oryginalność projektanta ustąpiła miejsce bardziej stonowanym pomysłom. Choć na pewno użycie słowa stonowana po obejrzeniu filmu relacjonującego kolekcję, dla niejednej z nas może wydać się czystym absurdem. Arora stworzył projekty bogate w intensywne kolory, liczne dodatki, skomplikowane wzory, wykończenia z piór oraz błyszczących cyrkonii, którymi pokryte były ubrania i buty. I choć na pierwszy rzut oka kolekcja wydaje się być haute couture, jest w stu procentach ready-to-wear. Pokaz zdominowały długości do i za kolana, choć pojawiły się również sukienki do ziemi, mini czy kombinezony. Uwagę skupiały również oryginalne makijaże: kolorowe, uniesione ku górze brwi oraz wykraczające daleko poza granicę oka barwne i szerokie kreski. Przysłowiową „kropką nad i" pokazu były fantazyjne fryzury modelek, którym z włosów stworzono kolorowe, płaskie kapelusze.

Mówi się, że dzieła projektanta nazywanego „indyjskim Galliano" odniosą sukces - zebrały w końcu wiele pozytywnych opinii. Zagraniczne media określiły je mianem kalejdoskopu fraktali. Kolekcja na jesień i zimę 2011 udowadnia, że kreator nie bez powodu w 2006 roku został uhonorowany tytułem najlepszego indyjskiego projektanta. Między innymi dlatego zachęcamy do poświecenia czasu na przegląd trudnych do opisania projektów Arory.

Julia Daćko

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Do wygrania był karnet o wartości 900 zł na endermologię do salonu Ann Li...
Na pierwszy rzut oka kolekcja Yang Du na jesień/zimę 2011 przywodzi na...
Przeszłam się kilka dni temu po jednej z galerii i to co zobaczyłam...
Kobieta pełna sprzeczności. Raz melancholijna, raz drapieżna, innym razem...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...