Podziel sie!

fashion_weekW maju Łódź stanie się bezdyskusyjną królową polskiej mody. Znani projektanci, a także ci, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie mody, fotografowie, styliści, dziennikarze - wszystkich będzie można spotkać w Łodzi od 4 do 8 maja, gdzie odbędzie się Fashion Week Poland.

Nie bez powodu Łódź po raz trzeci współorganizuje to wielkie wydarzenie. Miasto w XIX wieku chciało konkurować z innymi kapitalistycznymi miastami i postawiło na produkcję wyrobów wełnianych, lnianych oraz jedwabnych stając się odzieżowym zagłębiem Polski. Teraz chce podkreślić swoją pozycję na rynku mody przez organizację imprezy na skalę europejską. W tym roku na Fashion Week składać się będzie kilka odrębnych wydarzeń. Najważniejszym punktem będzie Aleja Projektantów, nazywana przez organizatorów esencją imprezy,podczas której swoje kolekcje prezentować będą znani projektanci i marki (Paprocki Brzozowski, Monika Ptaszek, Natalia Jaroszewska i wielu innych). Kolekcje w założeniu mają wyznaczać trendy jesienno zimowe. Podczas pokazów OFF OUT OF SCHEDULE swoje pomysły prezentować będą mniej znani, jednak warci uwagi projektanci i artyści, a uwieńczeniem pokazowej części imprezy będzie finał XIX edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA. Ciekawym i mocnym punktem tygodnia mody niewątpliwie będą warsztaty "Let Them Know" dotyczące trendów, ich prognozowania i wykorzystania oraz wolny wstęp do Show Roomów marek biorących udział w wydarzeniu. Jeżli dodać do tego Festiwal Filmowy dotyczący mody i urody, po raz pierwszy odbywający się w Polsce oraz wystawy dzieł młodych fotografów, szybko okaże się, że majowy długi weekend każda z nas przeznaczy na największe polskie wydarzenie modowe. Szczegółowy plan oraz warunki dotyczące możliwości uczestnictwa dla projektantów i osób prywatnych znajdują się na stronie internetowej Fashion Week.

Julia Daćko

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Pytanie bardzo na czasie, bowiem sezon komunijny w pełni, a media...
Łódź jest niewątpliwie miastem mody. Już 26 października (niedziela) o...
Coraz częściej w świecie projektantów mody swoich sił próbują osoby, które...
Rada Programowa OFF Out Of Schedule FashionPhilosophy po długich i...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.