Podziel sie!

Big Star_72763Małymi krokami zbliża się zima, a z nią chłód, mróz i śnieg. Warto już dziś pomyśleć o ciepłej, najlepiej puchowej kurtce.

 Kurtki na zimę można podzielić na dwa typy: piękne i funkcjonalne. Trudno jednak znaleźć taką, która łączy w sobie obie cechy. Żadna z nas nie lubi przecież wyglądać jak bałwan. Puchowe i dmuchane kurtki dodają kilogramów i potrafią naprawdę oszpecić kobiecą sylwetkę i zabrać jej wszystko, co kobiece. Jednak nie z każdą ciepłą kurtką tak musi być. Wiele z nich uszytych jest w taki sposób, żeby wręcz odejmować centymetry i podkreślać sylwetkę. Warto zatem zwrócić uwagę na krój i na pasek. Pasek zawsze pozwoli podkreślić kobiece wcięcie. Lepiej wybrać cięcie pionowe, niż poziome.

Ważna jest też długość. Im dłuższa kórtka, tym bardziej ciepła i funkcjonalna. Jednak trzeba pamiętać, żeby nie była dłuższa niż za kolano, bo będzie skracać sylwetkę. Zwróć uwagę na skład surowcowy, bo ciepła nie musi oznaczać nieoddychająca. Pamiętam lata 90., gdy takie kurtki weszły na polskie ulice. Pierwsza moja taka kurtka miała podszewkę z równie szałowego polaru, a w składzie 100% poliester. Kurtka była ciepła, ale tak bardzo, że marzyłam o jej zdjęciu już po 15 minutach. Sprawdzała się na zewnątrz przy dużych mrozach, ale wystarczyło wsiąść do metra lub tramwaju, by marzyć o jej zdjęciu. Najlepsze są kurtki puchowe i takie, które mają w składzie cokolwiek naturalnego. Takie kurtki są droższe i nieco cięższe od poliestrowych, ale zdecydowanie bardziej zdrowe i funkcjonalne. Zobacz propozycje z naszych sklepów.  

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem dobrego smartfona, rozważ propozycję...
Koturny opanowały wszystkie półki w sklepach obuwniczych. Przybierają...
To znane porzekadło zawiera całą prawdę o militarnym looku, który w tym...
Domodi.pl to największy w Polsce serwis, umożliwiający przeglądanie oraz...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.