Podziel sie!

big star_3_79_90_resizedZbliża się lato i słońce świeci coraz mocniej. Warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne! Na co zwrócić uwagę i jak je dobrać?

Okulary przeciwsłoneczne to hit każdych wakacji i nie tylko dlatego, że są modne i dodają nam uroku, ale przede wszystkim dlatego, że chronią nasze oczy, a przynajmniej powinny chronić. I tu rozpoczynamy trudny temat. Rynek okularów przeciwsłonecznych jest pełen różnych bubli, których ze względu na zdrowie nie warto kupować. Najlepiej okulary chroniące przed szkodliwymi promieniami UV kupić w sklepach optycznych. Fachowcy bowiem przestrzegają, że okulary bez filtra mogą nam bardziej szkodzić, niż ich brak. Przyciemnione szkła powodują rozszerzanie źrenicy, a to ma skutki uboczne - do wnętrza oka dostaje się więcej niebezpiecznych promieni słonecznych.

Skutki braków właściwych okularów przeciwsłonecznych na plażach morskich, nad jeziorami i w górach mogą być tragiczne. Poparzenie swiatkówki, zapalenie spojówek, przyspieszony rozwój zaćmy to tylko niektóre z nich. Podobnie źle może się skończyć jazda samochodem bez odpowiedniego zabezpieczenia oczu. Gdy słońce odbija się od asfaltu i świeci prosto w szybę możemy mieć zaburzony obraz, a to zwykle jest tragiczne w skutkach.

Jak wybierać?

Najlepiej czytać napisy na produktach i omijać szerokim łukiem podejrzane stragany i niesprawdzone punkty. Wskazówką mogą być opisy informacyjne na okularach, np. oznaczenie „UV 400" oznacza, że szkła nie przepuszczą promieni ultrafioletowych do długości fal 400 nm. Takie okulary są całkiem wystarczające na turystyczną wyprawę. Profesjonalne okulary powinny posiadać również unijny znak CE, który gwarantuje minimalny standard jakości. Jeśli nie widzisz takiej naklejki, lepiej zrezygnuj z zakupu. Przy doborze odpowiednich okularów może pomóc optyk, który nie tylko doradzi kształt oprawek, ale również np. kolor zabarwienia szkieł, który okazuje się bardzo ważny. Najbezpieczniej jest wybierać brązowe i szare szkła. Szkła kolorowe odradzamy szczególnie kierowcom! Jeśli chodzi o walory estetyczne, to prezentujemy modne oprawki z sieciówek z kolekcji SS 2013.

O tym jak dobrać okulary do kształtu twarzy przeczytasz tu.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Manu Summer Jazz Sundays 2011. Sierpniowe niedzielne wieczory na rynku...
Zbliża się lato, a wraz z nim moda na okulary przeciwsłoneczne. Właściwie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.