Podziel sie!

Biżuteria HollandPoznaj niecodzienne pomysły autorstwa Philippy Holland.

Kombinacja pasji do gemmologii i projektowania zaowocowała powstaniem jedynego w swoim rodzaju trendu w świecie biżuterii. Jego autorką jest Brytyjka, Philippa Holland. Jednych jej twórczość zachwyca, u innych wzbudza niechęć. Jakkolwiek by nie było, projektantka ma już na swoim koncie spory sukces: wpisano ją do księgi „Stu najlepszych projektantów biżuterii według Vogue'a". Czy można marzyć o lepszym wyróżnieniu, będąc zaledwie na początku kariery?

Brytyjka bez wątpienia została doceniona za oryginalność. Jej projekty przedstawiają owady, robaki i elementy skamieniałości. Modele wyglądają jak żywe. Ona sama opowiada o swojej pasji w następujący sposób:

– Spotykam się z pytaniami, skąd pomysł na biżuterię tego typu. To przelanie miłości do historii i gemmologii, co w połączeniu daje niesamowity efekt. Uwielbiam spacerować po lesie niedaleko własnego domu. Przyglądam się przyrodzie i życiu. Kolekcjonuję liście i nietypowe robaki. Następnie stają się one bohaterami pierścionków i wisiorków mojego autorstwa. –

Biżuteria HollandMoże nie brzmieć zachęcająco, ale lista klientów Philippy obejmuje wielkie sławy, m.in.: Lily Allen, Siennę Miller i Claudię Schiffer. Niestety, projektantka ceni sobie wysoko swoją pomysłowość. Za naszyjniki najtaniej zapłacimy 800 euro, a najdroższy z nich przekracza kwotę 3,5 tysiąca euro.

Jeśli jednak kogoś przekonał ten trend i chciałby się inspirować biżuterią Philippy Holland, ale w znacznie tańszej wersji, godne polecenia są „sieciówki": Mango, H&M, Topshop oraz Lolita Accesories. W swoim asortymencie sklepy te posiadają naszyjniki zakończone wisiorkami w kształcie motyli i ważek, kolczyki przypominające robaki, a także tego rodzaju pierścionki i wsuwki do włosów.

Marta Gadomska

 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Brzuch uchodzi za centrum emocji. Jest atrybute, erotycznym, choć nie...
Na sezon wiosenny marka Mango przygotowała jedną z najlepszych kolekcji...
Kolekcja wiosna - lato 2014 jest różnorodna kolorystycznie. Absolutnym...
Kolor różowy posiada w swej palecie ogromną ilość odcieni. Tej wiosny...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

Dobrze dobrany stanik to podstawa pięknego wyglądu i zdrowia. Tu możesz skorzystać z porady profesjonalnych brafitterek. Szeroki wybór rozmiarów sprawi, że znajdziesz coś odpowiedniego na swój biust.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...