Podziel sie!

Fotolia 182931916_SŚwięta to dla wielu czas stresów i przygotowań. Jak przetrwać?

Zamknij oczy i wyobraź sobie najbardziej udane Święta.To mogą być wspomnienia z dzieciństwa albo wizja, której nigdy nie doświadczyłaś.  Dla mnie to ślady łyżew i nart wycięte z papieru, które w nocy wycinał mój Tato a w Mikołajki prowadziły do prezentu. Paczka z mandarynkami i wyrobami czekoladopodobnymi oraz smak makówek opartych na tradycyjnej recepturze, przekazywanej w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Ileż trzeba było mielić ten mak w zwykłej żeliwnej maszynce! I może były to Święta bez pomarańczy i z szynką z konserwy, ale śpiewaliśmy całą rodziną kolędy i mieliśmy poczucie, że przy stole wigilijnym dzieje się coś naprawdę ważnego.

Warto sobie te czasy przypomnieć, bo dziś żyjemy na wysokich obrotach i gonimy za coraz bardziej wymyślnymi prezentami, za choinką i ozdobami, żeby były idealne. Za zakupami, bo przecież stoły muszą być zastawione wszelkimi możliwymi przysmakami. Gonimy i zapominamy o tym, że w idealnej sukience i szpilkach, pod wspaniale ubranym drzewkiem i doskonałymi wypiekami można spędzić samotne Święta, odarte ze wszelkich emocji. Bez szczerej rozmowy, bez życzeń płynących prosto z serca, bez magii. To będzie Boże Narodzenie z kolekcji 2017, ale to nie oznacza, że będą szczęśliwe.

Zamiast idealnie wymytych okien, bez zarzutu wyprasowanego obrusa i najnowszych dekoracji na stole warto skupić się na czymś co wspólne dla całej Rodziny. Na tym, żeby kawa świąteczna i czas spędzony z rodziną był wyjątkowy i pełny. To czas, kiedy możemy zapomnieć o pracy, o zadaniach, o kłopotach i na tym właśnie polegają Święta - trzeba oderwać się od pracy, porozmawiać z bliskimi, odpocząc, mieć czas dla siebie i dla bliskich.

Wyluzuj i baw się!

Zamiast zastanawiać się czy teściowa będzie zadowolna z prezentu i czy wuj znowu będzie ruszał tematy polityczne. W miejsce rozpaczy jak powiedzieć rodzicom coś trudnego albo zmartwienia się czy wyszedł makowiec, wstaw luz. Pomyśl, że nawet jeśli organizujesz wigilię albo świąteczny obiad, to liczy się klimat. Samo podawanie kolejnych potraw nie jest doskonałym przepisem na Święta. Przepis na udane Święta to klimat, bycie razem, odpoczynek, czas na zadumę. Nawet jeśli na żyrandolu ktoś zauważy pajęczynę, to możesz to obócić w żart. Napiętej i skonfliktowanej atmosfery nie poprawi nawet najlepszy barszcz z uszkami! Bądź życzliwa, uśmiechnięta i zrelaksowana, a impreza na pewno się uda. Angażuj swoich gości - nikt nie lubi siedzieć za stołem cały dzień.

Tego własnie życzę w te Święta - spokoju i wspólnie spędzonego czasu!

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

2 sierpnia projektory filmowe zgasły, na salach kinowych cisza i mrok....
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.