Podziel sie!

amy-shamblen-lJt-3NUFng4-unsplashObostrzenia, brak możliwości wyjścia. Jak spędzić Sylwestra we własnym gronie, aby zatrzymać klimat? O północy 12 winogron a może tłuczenie talerzy? Spacer z walizką? Inspiracji jest wiele! 

Sylwester 2020 to dla wielu wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które zwykle uczestniczyły w wielkich balach i hucznych zabawach. Niestety ten rok jest wyjątkowy, ale to wcale nie oznacza, że należy spędzić wieczór na siedząco. 

Sylwester w Teatrze lub z Operą

Zwykle na takie atrakcje nas nie stać. Tym razem można kupić bilet online i uczestniczyć w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu. Pamiętajcie, że w Sylwestra koniecznie trzeba wyglądać elegancko - nawet w domu! Jeśli jednak chcesz poczuć wyjątkowy klimat ubierz się elegancko i zadbaj o sylwestrowe gadżety. Do Opery przecież nie pójdziesz w pidżamie! Sam makijaż i fryzura przygotowane w domu to już niezłe wyzwanie. Jeśli masz dzieci, koniecznie zaangażuj je w przygotowania. Niech poczują wyjątkowość tego wieczoru.

 

Gry i planszówki

Warto w wąskim gronie miło spędzić czas. Pomogą Ci w tym gry i zabawy. Przygotuj śmieszne kalambury np. związane z 2020 rokiem albo z tematyką filmową lub muzyczną. Wyciągnij planszówki i rozpocznij wieczór od zabawy. Dzieci mogą przygotować spektakl noworoczny lub możecie wykorzystać gry typu Just Dance. Ważne, żeby wprowadzić się w dobry i taneczny nastrój. Można przygotować listę przebojów lub muzyczne zgadywanki. Dzieci i młodzież mogą poznać Twoje hity muzyczne sprzed lat, a Ty dla odmiany poznasz najnowsze muzyczne trendy. Ważne, żeby było wesoło i kolorowo. 

 

Dekoracje

 Pomysłem i wyzwaniem jest także sylwestrowe przybranie domu. Świece, sreberka, łańcuchy. Puść wodzę fantazji! Skoro wielu gadżetów nie kupisz w sklepach, zawsze możesz je zrobić. Dziurkacz i kolorowy papier i możesz przygotować na północ confetti. Możesz przygotować klimat na jaki tylko masz ochotę z tego co masz w domu. Przydadzą się pomarańcze i goździki, sreberka po czekoladach, kolorowy papier, nożyczki i możesz stworzyć najbardziej wymarzony salon do tańca.

Zwyczaje w różnych krajach

Może warto przeżyć Sylwestra zgodnie z tradycjami innych krajów. Dla przykładu w Brazylii trzeba mieć koniecznie biały strój. To może być świetny pomysł na koncepcję powitania Nowego Roku. W Meksyku o północy trzeba wyjść z walizką (może być pusta) zwłaszcza, jeśli marzymy o podróżach w Nowym Roku. W Panamie pali się papierowe kukły, aby wszystko co złe - odeszło wraz ze starym rokiem. W Rosji na Nowy Rok wręcza się prezenty. 

Możesz pójść w greckie klimaty i swoim gościom zaserwować wróżbę. Zrób ciasto i do środka włóż 1 grosz. Uprzedź gości. Zgodnie z tradycją osoba, która otrzyma kawałek ciasta z niespodzianką - będzie miała szczęście w Nowym Roku. Możesz także o północy zaserwować swoim domownikom 12 winogron. Winogrona trzeba zjeść stojąc na prawej nodze (żeby nie wkraczać w Nowy Rok lewą nogą) i przy każdym pomyśleć 1 życzenie. Dopiero po 12 winogronach można wypić lampkę szampana. To zwyczaj, który panuje w wielu krajach m.in. w Hiszpanii. 

Jeśli masz sporo szkła, którego chcesz się pozbyć, to możesz zainspirować się duńskim zwyczajem tłuczenia porcelany i szkła na szczęście. Pewnie zdziwisz nieco sąsiadów, ale z pewnością pozbędziesz się złych emocji jeszcze w starym roku.

Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i upodobań. Pamiętaj, że taki Sylwester może się okazać naprawdę szalony!

Szampańskiej zabawy!

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Czy nowy sposób na zadbane stopy znajdzie zwolenniczki?
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...