Podziel sie!

FantasySzybkimi krokami zbliża się wiosna. Przywitajmy ją zmianami w dekoracji mieszkania.

Ktoś kiedyś powiedział, że okno to scena teatralna, a firanki jak kurtyna odsłaniają sceny ze spektaklu dnia codziennego. Nie zawsze są to sceny bajkowe. Natomiast firanki mogą stworzyć nastrój spokoju i wytchnienia w naszym mieszkaniu, zasłaniając lub odsłaniając te mini spektakle. Zanim zmienimy kolor ścian, kupimy nowe poduszki, przystroimy wnętrze wazonami pełnymi wiosennych kwiatów - spójrzmy na nasze okna. To właściwy czas na zmianę zasłon i firan. Wiemy jakie jest nasze mieszkanie, czy słabo czy mocno oświetlone. Istotne jest jakie kolory dominują w dywanach i obiciach mebli. Biorąc te szczegóły pod uwagę, zaprojektujmy nowe przybranie. Ważne jest, aby dobrane zasłony i firany współgrały kolorem i deseniem z resztą tkanin znajdujacych się w mieszkaniu. Jeżeli mieszkanie jest duże i nasłonecznione, możemy wybrać ciemniejsze barwy i gęściejszą tkaninę. Jeżeli jest ciemne, wybieramy tkaniny jasne, zwiewne, cienkie, nie zatrzymujące światła dziennego.

Sposób na harmonijną aranżację.

Obecnie rynek zapełniony jest wszelkimi potrzebnymi akcesoriami i materiałami dekoracyjnymi. Wybór jest nadzwyczajny. To od nas zależy czego będziemy poszukiwać. Jeżeli zdecydujemy się na firany klasyczne - w wybranych sklepach lub studiach dekoracji okien, możemy zlecić szycie zgodnie z podanymi wymiarami. Na takie firany pasować będą lśniące tafty, rzadko tkane lny oraz cieniutkie organtyny. Wybieramy odpowiednie marszczenie oraz sposób zawieszenia - na klamerki, szelki, lub przelotki. Ten tradycyjny zestaw firana plus zasłona powinien być bez draperii. Do mieszkania w którym królują antyki, odpowiednie bedą story i firany dotykajace podłogi z materiałów połyskujących, które podkreślą elegancję stylu.

Innym sposobem coraz częściej stosowanym do dekoracji okien, są żaluzje i rolety. To idealny sposób na odgrodzenie się od bliskości okien sąsiada. Jeżeli mieszkanie jest na wskroś nowoczesne, można zastosować żaluzje aluminiowe, bambusowe lub drewniane. Dodanie zwiewnych firan rozsuniętych na boki, ociepli surowość nowoczesności. Wykonanie rolet zlecimy w punktach usługowych z dostępnych katalogów. Bogactwo ofert pozwoli na właściwy dobór odpowiedniego koloru. Rolety mogą być pokryte powłokami odpornymi na pleśnie. Dostępne są także w wersji antystatycznej, ognioodpornej lub zaciemniającej wnętrze w 100 %. Unowocześnione są podciągane od dołu tworząc typ zazdrostki. Bogatszą formą są rolety rzymskie lub wiedeńskie. Cechą charakterystyczną rolet rzymskich są układające się fałdy na dole przy odsłanianiu okien. Natomiast rolety wiedeńskie zdobione są drapowaniami, które przy odsłanianiu tworzą bogate marszczenia. Na dużych oknach efektownie wygladają 2 powieszone rolety. Odpowiednio podciągane lub opuszczane, regulują dostęp światła. Wykonane są z subtelnych kwiatowych wzorów. Są bardzo modne w Anglii.

Szczypta egzotyki.

Coraz poularniejszą zasłoną okienną są tz. ścianki japońskie. To przesuwane panele na szynach umocowanych na suficie i podłodze z napiętymi kawałkami materiału. Można je zestawiać kolorystycznie, stosuje się głównie materiały ażurowe i grube. Odpowiednio przesuwane zaciemniają lub rozjaśniają pomieszczenie. W ten sposób uzyskamy dekorację okna i ściany. Należy pamiętać o wyborze materiałów odpowiednich do wnętrz. Pomysłowym rozwiązaniem jest zbudowanie z paneli okiennic otwieranych do środka pomieszczenia i zamykanych tak jak okno na noc. Przy zastosowaniu paneli potrzebujemy znacznie mniej materiału, przez co obniżamy koszt dekoracji. Modnym ubraniem okien stały się firany z nitek wiskozowych w stylu "chińskim " tz. cordony. Poprzez ruch spowodowany przepływem powietrza i światła z zewnątrz sprawiają wrażenie spadającej wody. Do nowoczesnych wnętrz montowane są wertikale, które dotychczas zasłaniały okna w biurach. Za firany moga także służyć różnego rodzaju koronkowe taśmy, kolorowe wstążki, plastikowe zawieszki do drzwi, wszystkie materiały w zależności od pomysłu i wrażliwości estetycznej osoby dekorujacej. Możliwości są niewyczerpane.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wybierając tkaninę we wzory należy sprawdzić powtarzalność motywu. Na dwóch stykających się zasłonach wzory powinny do siebie pasować. Grube zasłony dobrze układają się, jeżeli są podszyte podszewką. Firanki dobrze jest obciążyć u dołu specjalną taśmą lub szeroką plisą. W wysokim mieszkaniu ładnie prezentują się firany długie układające się na posadzce.

Wybór karniszy do zawieszania firan jest bardzo bogaty, zwłaszcza końcówki są niezwykle dekoracyjne. Warto poświęcić czas na dobór zdobionych chwostów, klamer i sznurów służących podpinaniu i podwiązywaniu firan i zasłon. Inwencja twórcza, mnogość materiałów dekoracyjnych i salonów stwarza szansę na przywitanie wiosny w nowej, ciekawszej odsłonie.

Inspiracje czerpaliśmy ze strony www.dekoria.pl

 

Helena

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Wybór był naprawdę trudny, ale nasze jury zdecydowało. Konkursy mają to do...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.