Podziel sie!

wiosenna chandraW życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, w którym chce się wyć. Zupełnie bez powodu. Tak się dzieje i już! Ale czy jest na to rada?

Otwierasz oczy, czujesz ból w skroni, spoglądasz na budzik i w mgnieniu oka stoisz na nogach. Zaspałaś. Już wiesz, że ten dzień nie będzie należał do udanych. Na dodatek, śpiesząc się do pracy nie zdążyłaś zrobić makijażu. Przemierzając w zaskakująco szybkim tempie ulice, zasłaniasz twarz mając wrażenie, że wyglądasz jak zombi. A to dopiero początek dnia. To jeden z częstszych scenariuszy. Ale powodem do złego nastroju może być zupełny drobiazg, np. pryszcz na brodzie albo stłuczenie ulubionego kubka w pracy.

Zwalcz złe myśli

Gdy czujesz, że źle reagujesz na to co dzieje się w twoim najbliższym otoczeniu pamiętaj, że niekoniecznie to jego wina. Mając negatywne nastawianie wpadamy w spirale nakręcania się. Emanująca z ciebie złość ma również wpływ na relacje z ludźmi. Marsowa mina odstręcza. Sama przecież nie jesteś zachwycona, kiedy koleżanka z pracy jest opryskliwa i odreagowuje na tobie swoje humory. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest np. przypomnienie sobie o zabawnych sytuacjach, które Ci się ostatnio przytrafiły. Uśmiech na twarzy gwarantowany.

Muzyka łagodzi zmysły

Nawet jeśli już zdarzy ci się wstać lewa nogą i wszystko wokoło drażni, nie poddawaj się. Chandra to nie jest sposób na spędzenie dnia. Rozpocznij dzień od włączenia ulubionej stacji w radiu. Nie pomaga, bo komentarze gospodarza programu zamiast nastrajać, rozstrajają bardziej? I na to jest rozwiązanie. Każda z nas na pewno ma kilka ulubionych piosenek, bez których nie wyobraża sobie życia. Włącz je, ale tylko te, które kojarzysz z czymś pozytywnym. Smutek, melancholia w przypadku chandry nie są dobrym rozwiązaniem. Nawet podczas wykonywania prozaicznych czynności, takich jak sprzątanie, pranie czy mycie okien - kołysz biodrami w rytm skocznej muzyki. Pewnie chwilowo, ale może pomóc.

Sprintem mała, sprintem...

Kiedy za oknem widzisz piękne niebo, a śpiew ptaków zaprasza cię do tańca - spuszczasz głowę w dół i zamykasz się w swojej sypialni. Nie masz motywacji nawet do przyrządzania śniadania, a o jakimkolwiek wyjściu z mieszkania nie chcesz słyszeć. Zmuś się, przecież jest wiosna! Kamuflując się w domu na pewno nie poprawisz sobie humoru. Załóż ulubione fatałaszki, wygodne buty i skorzystaj z pogody. Wybierz się na spacer. Nie musisz obierać konkretnego kierunku. Idź przed siebie. Twój wysiłek nie pójdzie na marne, bowiem podczas wzmożonego ruchu ludzki mózg wydziela endorfiny - substancje szczęścia. To właśnie spacer może okazać się najlepszą receptą na zwalczenie paskudnej chandry.

Pochłoń ją!

Lubisz czekoladę w każdej postaci? Nawet jeśli twardo trzymasz się diety, jeden mały skok w bok nie powinien zepsuć efektu, a może okazać się wspaniałym antidotum. Boisz się? Jesteś wierna swoim zasadom? Skorzystaj z wersji light. Możesz wypić odtłuszczone kakao, osłodzone kilkoma tabletkami Stewii. Koniecznie musi być słodko i czekoladowo. Nie lubisz słodkiego? Zamiast czekolady wypij zieloną herbatę w ulubionym dużym kubku.

Na chandrę istnieje wiele sprawdzonych sposobów, ale o jednej rzeczy należy zawsze pamiętać. Najlepiej obrazuje ją fragment piosenki Borysewicza i Kukiza pt.: „Jest taki dzień". Zanućmy go razem!

Jest taki dzień

I każdy tak ma

Że czasem jest źle

Że jakoś nie tak

A potem jest noc

I znowu jest dzień

I uwierz mi, że

Uśmiechniesz znów się

Prawda, że już Ci lepiej?

Anna Dryja

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Wystarczyło napisać 3 ciekawe wyrazy, które demotywują Was do ćwiczeń,...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...