Podziel sie!

fhvktkpTURBXy8xMDA0Njk3YzY5Y2NmZjJmMTE3Y2MyYmQ5M2M1OGFkYi5qcGeSlQMAzJrNAfPNARiTBc0DIM0BwgW życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze życie o 180 stopni. Rozwód, choroba, strata bliskiej osoby albo zdrada.

Po takich wydarzeniach nasze życie rozsypuje się na tysiąc kawałków, serce pęka z rozpaczy, a umysł zaczyna podpowiadać szalone rzeczy. Często czujemy się jak w obłędzie. Robimy i mówimy rzeczy, po których same mamy do siebie pretensje.  Tak samo było z Cheryl Strayed, autorką bestsellerowej powieści "Dzika droga. Jak odnalazłam siebie". Książka jest szczegółowym zapisem wspomnień Strayed z wyprawy, która była rozpaczliwym aktem odnalezienia siebie.

Po stracie bliskiej matki, młoda Cheryl, zaczyna tracić grunt pod nogami. Nie potrafi odnaleźć się w nowym życiu, zaczyna swoją autodestrukcyjną przygodę z seksem i narkotykami. Rozpada się jej małżeństwo, a dotychczasowe życie jest tylko wspomnieniem okrytym mgłą smutku. Kiedy i ona nie wytrzymuje bycia sobą, postanawia spakować olbrzymi plecak i wyruszyć w wędrówkę najdłuższym szlakiem Ameryki Północnej, Pacific  Crest Trial.

Książka nie jest wybitnym dziełem literackim mimo tego, że w krótkim czasie po premierze została przyjęta do klubu książki Oprah's Book Club 2.0., a przez 7 tygodni znajdowała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Times. Momentami jest monotonna, ale to historia napisana przez życie. Każda z nas staje w sytuacji kiedy musi odnaleźć nową drogę, musi ułożyć teraźniejszość, tak, aby przeszłość była tylko wspomnieniem, a nie siłą napędową, którą próbujemy się zniszczyć.

Ta książka ma coś w sobie, jest interesująca z życiowego punktu widzenia. Może faktycznie nie jest dziełem na miarę Nagrody Pulitzera, ale ujmuje za serce. Tak właśnie zrobiła z sercem Reese Witherspoon, która kupiła prawa do jej ekranizacji jeszcze przed publikacją. I ten zakup się opłacił, film Wild (polski tytuł: Dzika droga) reżyserowany przez kanadyjczyka Jean-Marc'a Vallee, przyniósł aktorce nominację do Oscara za rolę pierwszoplanową.

Film pokazuje niską, drobną kobietę z wielkim plecakiem, która w za małych butach przemierza najtrudniejszy znany jej szlak i układa swoje życie. Osobiście uważam, że nie ma znaczenia czy najpierw obejrzymy film czy przeczytamy książkę. Jest tylko jedno ostrzeżenie! Jeśli będziecie to robić na życiowym zakręcie to poczujecie ogromną chęć na wielką wędrówkę. Poczujecie silne pragnienie odnalezienia swojego Mostu Bogów na którym staniecie i powiecie:

„To było moje życie – jak każde życie – tajemnicze, nieodwracalne i święte. Tak bardzo bliskie, tak bardzo obecne i tak bardzo do mnie należące." Cheryl Strayed

Tak było u mnie oglądając film po raz trzeci w momencie kiedy wydawało mi się, że nic już nie ma sensu, a jedyny ratunek widzę w obtartych do krwi stopach, zakwasach, płacząc jak bóbr na kanapie, w myślach szukałam swoich butów górskich, które dawno wyrzuciłam.

Produkcja jest oprawiona, jak dla mnie, świetną ścieżką dźwiękową, Portishead, The Shangri-Las, First Aid Kit, Simon&Garfunkel i ich "El Condor Pasa" w pięknym krajobrazie natury powoduje gęsią skórkę.

Pozwolę sobie na dwa cytaty, które opisują mnie. Warto je zapamiętać i chwilę nad nimi pomyśleć:

„Jestem wolnym duchem, który nigdy nie miał dość odwagi na wolność"

„Nie czuję się tutaj samotna mimo tego,  że nie ma ludzi, myślę, że samotność bardziej doskwiera mi w moim normalnym życiu."

https://www.youtube.com/watch?v=pey29CLID3I

 

Zawsze chciałam to napisać.

Polecam,

Katarzyna Wasiluk

Po Pracy

Co rozwala związki

Wszędzie słyszysz o rozstaniach i rozwodach. Sama obawiasz się o swój...

A Ty kiedy znajdziesz swój Most Bogów?

W życiu każdej z nas może zdarzyć się coś, co w kilka sekund zmieni nasze...

Praca to nie wszystko

Stare folklorystyczne przysłowie głosi: "Bez pracy nie ma kołaczy". Od...

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Najnowsza kolekcja Pumy zachwyca kolorem i funkcjonalnością. Obejrzyj...
L'Oréal Paris został partnerem strategicznym oraz kreatorem makijażu i...
Przewodnik „Moja wakacyjna walizka" PerhapsMe.com
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Niezwykła pracownia fryzjerska w samym sercu miasta, w której dominuje profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Tu kluczem doboru fryzury jest wnętrze i charakter klienta.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...