Podziel sie!

wieczorne podjadanieNie jeść po 18-tej - jak to łatwo powiedzieć, trudniej wykonać... Ale znalazłam swój sposób na zdrowie i kompromis między nawykiem i zdrowiem. 

Każda z nas marzy o ładnej i zgrabnej sylwetce. Po 30-tce, gdy metabolizm trochę zwalnia, nie przychodzi to jednak wcale tak łatwo. Do tego dochodzą przyzwyczajenia, wydłużony czas pracy itd. Jest jednak magiczny trik, który okazuje się być doskonałym rozwiązaniem problemu wieczornego podjadania i zaglądania do lodówki. Zamiast wcinać tłuste przekąski, słodycze i inne rarytasy, warto skusić się na słonecznik, dynię i owoce suszone np. morele. Łupanie słonecznika zajmuje trochę czasu, a same ziarna mają w sobie dużo dobrych składników. Duża zawartość magnezu, witamina A, D, E i kwas foliowy - to tylko niektóre z licznych atutów małych ziaren. Słonecznik jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy B6 i zawiera dużo cennego dla naszego organizmu wapnia. Do tego jest małokaloryczny! 

slonecznikNiewielka pestka dyni skrywa w sobie cenne witaminy z grupy B (B1, B2, B6), dzięki czemu jest doskonałym przeciwutleniaczem. Wspiera naturalne mechanizmy obronne komórek i pozwala zachować nam na dłużej młodość. Dynia wzmacnia naczynia krwionośne. Pestki dyni pomagają zapobiegać tworzeniu się kamieni nerkowych. 100 gram pestek dostarcza nam 572 kcal. Przeważnie opakowania liczą sobie 80 gram, więc taka paczka powinna Ci wystarczyć na 4-6 wieczornych posiedzeń. Najlepiej kupować pestki niełuskane, bo wtedy zjesz zdecydowanie mniej. 

Trele morele

Innym dobrym pomysłem są suszone morele. Legenda głosi, że długowieczność tybetańskiego ludu Hunzów to zasługa właśnie moreli. Te suszone owoce posiadają mnóstwo dobrych właściwości i już od czasów starożytnych stosowane są w Azji jako środek sprzyjający zachowaniu miękkości, gładkości i jędrności skóry.

Beta karoten, czyli prowitamina A, która przyspiesza regenerację naskórka i sprawia, że skóra twarzy dłużej utrzymuje wodę to największy atut moreli.  Spora zawartością żelaza, wapnia, fosforu czy potasu i witaminy B2 to kolejne argumenty "za". Morele mają w sobie dużo błonnika, dlatego wspomagają przemianę materii. Warto jednak pamiętać, że w większej ilości suszone morele mogę działać przeczyszczająco, dlatego lepiej zjeść tylko kilka sztuk. Przy zakupie zwróć uwagę na kolor suszonych owoców. Te ciemniejsze morele mają mniej siarczanów, a co za tym idzie są zdrowsze. Morele z jasnym i intensywnym kolorem z reguły są traktowane siarczanami, więc lepiej ich unikać.

DSD 

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Krytyka modowa to śliski grunt, ale my podejmujemy wyzwanie. Będziemy...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Stylowe miejsce z nastrojowym wnętrzem, profesjonalnymi stylistami, w którym odmienisz swój wizerunek na lepsze.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.